Będziesz całować inną

Tłumaczenie: Jacek Wierzbiński
Wydawnictwo: Edytor
Eine ondere wirst du küssen
83-86107-49-9
Literatura niemiecka, XX wiek
Dorota_1988

Podczas rozprawy sądowej o morderstwo oskarżony Ralf Tiefenbach nie może wykazać swojego alibi, ponieważ milczeniem ochrania honor zamęźnej kobiety, z którą ma romans, a ona milczy. Niespodziewanie zgłasza się jej siostra, Róża Anna Marten zeznając, że feralną noc Ralf spędził z nią. Ralf zaprzecza temu wiedząc, że jej zeznanie jest fałszywe. Nie wie jednak, że Róża poświęciła swoje dobre imię, aby go ratować, ponieważ od dawna go kocha.

Uwolniony Ralf pragnie nawiązać z nią kontakt, ale ona - uciekając przed skandalem i zawistna siostrą - wyjeżdża do Ameryki. Jednak Ralf nie ustaje w poszukiwaniach, wierny rodzącemu się w nim uczuciu.

beti | 2016-12-08
gosiurka | 2014-04-21