Grzech i przebaczenie w świetle słowa Bożego

Seria: Modlitwa Słowem Bożym
Wydawnictwo: Salwator
religia
Franciszek

Jeśli chcemy wejść w doświadczenie naszej grzeszności i w doświadczenie Bożego przebaczenia, musimy się otworzyć na łaskę, na słowo Boga. Jest ono jak światło, które nie tylko pokazuje drogę i rozświetla to, co nieraz zakryte przed naszymi oczami. Daje także "ciepło" miłującej obecności Boga; daje poczucie bezpieczeństwa. Słowo Boże nie przeraża lecz pociąga; nie rani, lecz uzdrawia; nie potępia, lecz zbawia. Jest cudownym Bożym środowiskiem, w którym doświadczamy miłosierdzia Boga. Sprawia, że nieraz po długich latach zmagania potrafimy się otworzyć na Jego przebaczenie.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: cfd.sds.pl