Niewolnicy

Wydawnictwo: Czytelnik
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
karasuhebi

Maatt | 2015-12-08

- Panowie! Zebrana tutaj starszyzno, wysoko urodzeni, biegli w piśmie duchowni oraz inni szlachetni i prawi ludzie z tego obwodu! Z łaski jego wysokości emira bucharskiego żyjecie tu jak u Pana Boga za piecem. Niestety u nas w Rosji jest inaczej. Zjawili się tam synowie szatan, nazywani bolszewikami. Zrujnowali wszystkich bajów, duchownych oraz innych czcigodnych ludzi, a majątki ich rozdali biedakom i różnej hołocie. Zabrali oni również ziemię należącą do bogaczy, narzędzia rolnicze i bydło robocze. Wszystko to dostało się chłopom - i do tego parobkom - oraz innej hołocie, która nigdy nie miała własnej ziemi ani nawet pary wołów.

Klakier | 2012-03-31
karasuhebi | 2011-05-03