Odszukać ofiarę

Tłumaczenie: Piotr Cieplak
Wydawnictwo: Prima
Find a Victim
Archer, kryminał

Kiedy prywatny dedektyw Lew Archer natrafia na śmiertelnie rannego młodego mężczyznę na poboczu autostrady,zostaje wplątany w serię zabójstw......

źródło okładki: Skan własny (MW)

almos | 2013-10-27
Przeczytana: 27 października 2013

Piąta z kolei książka cyklu z prywatnym detektywem, Lwem Archerem. To taki produkt uboczny w twórczości mojego ulubionego twórcy czarnego kryminału. Przede wszystkim Lew Archer jest poza swoim matecznikiem, czyli kalifornijskim wybrzeżem Pacyfiku. Podróżując przez kalifornijską Central Valley natyka się na postrzelonego człowieka na drodze, no i zaczyna się... Mamy małe miasteczko, sieć powiązań rodzinnych między biznesmenami, policją i lokalną elitą, co nie ułatwia śledztwa. Trochę nasz bohater dostaje po głowie, ale wykaraskawuje się. Brakuje temu kryminałowi pogłębionych portretów ludzkich z najlepszych dzieł autora, wszystko to jakieś takie powierzchowne i płytkie. Tylko dla prawdziwych fanów Archera (jak ja). Jeszcze smakowity cytat: Archer spotyka młodą narkomankę: „Nie mogła mieć więcej niż dziewiętnaście, dwadzieścia lat. Zastanowiło mnie, jak wyglądałaby w wieku czterdziestu lat, gdyby ich dożyła.”

Milosz2105 | 2016-10-29
Haazard | 2015-02-05