Św. Karol Boromeusz

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielcy Ludzie Kościoła". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: WAM
978-83-7505-283-1
Sobór Trydencki, święci
religia
Jusia

Św. Karol Boromeusz był niewątpliwie człowiekiem, który we właściwym czasie znalazł się we właściwym miejscu. Po Soborze Trydenckim, gdy Kościół pojął wreszcie długo oczekiwane wysiłki na rzecz reformy on, jako kardynał i później biskup Mediolanu, zaczął je wcielać w życie. Przeorganizował całą działalność Kościoła i jego instytucje, w czasach zarazy był przykładem ofiarności i dobroci, pisał i uczył. Do dziś diecezja mediolańska żyje jego osiągnięciami.

źródło opisu: Wydawnicywo WAM, 2009

Malgosia09 | 2013-11-06