Droga do Sieny

Wydawnictwo: Amber
Burnt Sienna
komandosi, akcja, Jerzy Kozłowski
itguy

Chase Malone, komandos i pilot helikoptera, porzuca wojsko po nieudanej, tragicznej w skutkach akcji. Ma dosyć śmierci i przemocy. Osiedla się na cichej meksykańskiej wyspie, by poświęcić się malarstwu. Jego spokój burzy oferta tajemniczego zleceniodawcy, który chce, by Chase namalował portret jego żony. Malone nie podejrzewa, że niewinna z pozoru propozycja wstrząśnie jego życiem i zmusi do dramatycznej walki - najokrutniejszej, jaką kiedykolwiek stoczył.

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 1999

betina360 | 2015-01-06
Na półkach: David, 2015, Przeczytane
Przeczytana: 06 stycznia 2015

Tytulowa Siena jest piekna wloszka ktora jest zona bezwglednego mordercy i handlarza bronia i amunicja biologiczna. Gdy grozi jej smierc ratuje ja byly zolnierz i wtedy akcja bardzo pedzi.Ksiazka ma niepotrzebne zbyt dlugie opisy dlatego nie moge ocenic jej wyzej lecz jest dobra.

emka | 2011-06-14

Pomysł na napisanie książki bardzo dobry. Podoba mi się.
Zakończenie jednak mniej dobre...
Momentami męczyły mnie zbyt długie opisy. Wtedy odkładałam książkę na jakiś czas.
Muszę też ponarzekać na tłumaczenie. Pozostawia ono wiele do życzenia. Przez pierwszych kilka stron zastanawiałam się, czy książki nie przełożył ktoś początkujący.
Podobał mi się podział na rozdziały i części. Nie wiem, czemu ale ciężko mi się czyta powieści bez rozdziałów. Tu więc stawiam plusa.
Nie zgodzę się jednak z opiniami, że "Droga do Sieny" to thriller doskonały i brawurowa powieść. Ja osobiście zauważyłam tam wiele niedociągnięć.
Mimo wszystko, uważam, że warto przeczytać.

Sławek | 2015-12-07
Przeczytana: 05 grudnia 2015

Czy obok siebie można zestawić handel bronią i sztukę ? Czy obok naturalnego piękna można zestawić brutalną przemoc ? Czy w końcu można być artystą a jednocześnie komandosem, pilotem helikoptera i agentem CIA ? Na te pytania próbuje odpowiedzieć David Morrell. Biorąc do ręki powieść autora Rambo nie wiedziałem tak naprawdę czego można się spodziewać wędrując "Drogą do Sieny". Powieść może nie wciąga, tak że nie można się od niej oderwać ale są w niej wątki, które śledziłem z zainteresowaniem. Główny bohater Chase po przejściach wojennych wiedzie spokojne życie na łonie natury. Zarabia na życie realizując swoją pasję, jaką jest malarstwo. Pewnego dnia jego świat wywraca się do góry nogami. Będzie musiał namalować go od nowa. Paleta barw, którą otrzymuje do dyspozycji to najpiękniejsze kolory świata, ale portret który czytelnik może podziwiać na końcu powieści wyłoni się spośród mrocznych odcieni ...

Justi6 | 2012-08-05
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2012
Przeczytana: 04 sierpnia 2012

Fantastyczna książka.David Morrell tak niesamowicie stopniuje napięcie że nie możesz się doczekac co kryje następna strona.
Wybitna... polecam!

niemampomysłunanick | 2016-05-26

Książka lekka- dziwne jak na Morrella, aczkolwiek nie porwała mnie zbytnio. Nie tego oczekiwałem, jednak nie jest aż tak źle.

Parnassus | 2011-09-18

Najlepsza książka. Można znaleźć pełno akcji, emocji i zaskakująco również miłości.

dominikana | 2015-01-01

Bardzo dobra!