Fiat 126p Mały Wielki Samochód

Wydawnictwo: Złote Myśli
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
technika

„Fiat 126p Mały Wielki Samochód” prezentuje Fiata 126p w nowatorski sposób: jako ikonę współczesnej motoryzacji, samochód legendarny i kultowy. Po zaprezentowaniu (foto) na AleZlocie Fiatów 126p w Krzeszowicach „Fiat 126p Mały Wielki Samochód” stała się książką szczególną dla każdego miłośnika nie tylko Malucha, ale wszystkich miłośników motoryzacji. W tej niezwykłej książce omówiono temat...

W tej niezwykłej książce omówiono temat Fiata 126p w sposób szczególny. Przekrojowo opisano ewolucję konstrukcji od narodzin poprzez wszystkie wersje do ostatniej serii Happy End na tle historii, kultury, PRL, w Polsce i poza nią. Zaprezentowano wersie seryjne, sportowe, eksportowe, prototypy i konstrukcje zbudowane w oparciu o Fiata 126p. Książka prezentuje też najciekawsze modyfikacje amatorskie. Zawiera mało znane kulisy uruchomienia produkcji licencyjnej, porusza udział Fiata 126p w krajowym i światowym sporcie motorowym oraz największe osiągnięcia. Niezwykle ciekawie ujęto miejsce "Malucha" w dzisiejszych czasach oraz zabawne i interesujące ciekawostki.

W książce oczywiście zamieszono dane techniczne, szczegóły konstrukcji czy opisy zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych ale nie przytłaczają one jak w tradycyjna książce "o samochodzie". Autor znany z pisania o motoryzacji lekkim piórem snuje niemal beletrystyczną opowieść o fenomenie samochodziku. Samą treść okraszono ponad 150 niezwykle ciekawymi fotografiami, listą fan klubów w Polsce i za granicą oraz listą najpopularniejszych witryny internetowych.

źródło okładki: http://www.wydawca.net/covers/fiat126p.jpg

Tymonmoto | 2012-07-03

Bardzo ciekawa dla każdego fana Fiacika. Szkoda, że zdjęcia są czarno-białe.

Bogusław | 2016-11-16
Britewriter | 2016-10-19