Management and Leadership Development

Wydawnictwo: Sage Publications Ltd.
biznes, finanse

This is the first really thought-provoking book that I have read on management development. It is a book primarily addressed to students, but in this field, we are all students. It merits a wide readership both among practising managers as well as among those responsible for developing them Max Boisot, ESADE Mabey and Finch-Lees inject a breath of fresh air into the management development field by expanding upon its heretofore functionalist base. They offer an informative critique of mainst

Tim Finch Lees, Dr. Christopher Mabey

m1985arek | 2014-11-26