Elementarz księdza Życińskiego dla biskupa i świeckiego

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
978-83-08-04617-3
religia
gall21

Myśli, uwagi i fragmenty rozważań wybrane z bogatego i tematycznie zróżnicowanego dorobku księdza arcybiskupa Józefa Życińskiego adresowane są do szerokiej grupy czytelników. Obejmują refleksje natury moralnej i etycznej, odwołujące się do spójnej, zakorzenionej w doświadczeniu wiary i nadziei, religijnej wizji świata i sensu życia, a także szczegółowe spostrzeżenia na temat konkretnych zagrożeń i wyzwań, jakie stawia przed nami „czas wielkich przemian”. W książce znajdziemy więc m.in. rozważania nad kwestią właściwego korzystania z odzyskanej wolności, odpowiedzialnego stosunku do demokracji, kształtu polskiego Kościoła oraz miejsca Polski w zjednoczonej Europie.

źródło opisu: http://ksiazki.wp.pl

źródło okładki: http://ksiazki.wp.pl