Utopia 2, cz. 1. Penetracje

6 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
8308-03437-3
teatr
Róża_Bzowa

Mentalny dziennik twórcy - jednego z najwybitniejszych reżyserów współczesnego polskiego i europejskiego teatru. Zapis dialogu, jaki artysta prowadzi z samym sobą, swymi myślami, obsesjami, lękami, świadectwo dokonującego się w nim procesu twórczego. Obejmujące lata 1993-2003 dziennikowe zapisy, skupione wokół najważniejszych spektakli Lupy - począwszy od "Lunatyków", poprzez "Rodzeństwo",...

Obejmujące lata 1993-2003 dziennikowe zapisy, skupione wokół najważniejszych spektakli Lupy - począwszy od "Lunatyków", poprzez "Rodzeństwo", "Płatonowa". "Mistrza i Małgorzatę", po "Azyl" - tworzą kluczową dla zrozumienia dzieła artysty wypowiedź o naturze i tajemnicach teatru, o pełnych napięcia i twórczej walki relacjach reżysera z aktorami.

Drugi wolumen trzytomowego wydania utworów Krystiana Lupy.

źródło opisu: okładka

Iwona | 2014-08-24

Dla czytelników znających teatr Krystiana Lupy książka może być świetnym uzupełnieniem, wyjaśnieniem, oraz miejscem odkrywania nowych inspiracji. Dla kogoś kto teatru Krystiana Lupy kompletnie nie zna, książka będzie bełkotem, w którym odnalezienie sensu graniczy z cudem, bo tu nic nie jest wyjaśniane, uporządkowane chronologicznie... pojawiła się myśl o spektaklu X - została zapisana, później pojawiła się refleksja o mieście Y - przelano ją na papier, potem znów powrót do spektaklu Z... itd. Intymny dziennik twórczego poszukiwania.

natalka_maj | 2014-08-02
Alicja Pawlikowska | 2011-07-25