Wykopaliska z czterech kontynentów

Tłumaczenie: Henryk Kubiak
Seria: Złota Seria Literatury Popularnonaukowej
Wydawnictwo: Wiedza Powszechna
Ausgrabungen auf vier kontinenten
wykopaliska, archeologia
wiedzima

Książka dra Hansa-Dietricha Kahlekego to zbiór migawek z szeroko pojętej prehistorii. Autor prowadzi nas przez odległe kraje i jeszcze odleglejsze czasy, przez bogaty świat dawno już wymarłych zwierząt i kultur z okresu narodzin ludzkości. Gros materiału stanowią zagadnienia paleozoologii - a więc odkrycia szczątków zwierząt, niejednokrotnie nawet sprzed 500 000 lat, w różnych częściach...

Gros materiału stanowią zagadnienia paleozoologii - a więc odkrycia szczątków zwierząt, niejednokrotnie nawet sprzed 500 000 lat, w różnych częściach świata. Szczególnie uwypuklono problem pochodzenia człowieka, przedstawiając najnowsze poglądy na ten temat i bogaty materiał archeologiczny - kultury, jakich był twórcą.
Uzupełnieniem książki jest rozdział, napisany przez dra Henryka Kubiaka, ukazujący odkrycia polskich paleontologów i archeologów.

źródło opisu: Wiedza Powszechna, 1972

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Krzysztof_g | 2018-01-13

Książka jest podsumowaniem stanu wykopalisk do poł. XXw. Napisana jest dosyć sucho i bez polotu, raczej jak praca magisterka (bez obrazy dla autorów ambitnych magisterek). Przeczytać można, jeśli się chce wypełnić pewne luki w wiedzy, choć można to zrobić również mając jednocześnie przyjemność obcowania z tekstem... polecam więc poszukać czegoś innego, chyba, że ktoś pisze jakiś referat. Poza tym, trochę już nieaktualna (nie z własnej winy).

Adam | 2013-08-28
Przeczytana: 1985 rok