Wykopaliska z czterech kontynentów

Tłumaczenie: Henryk Kubiak
Seria: Złota Seria Literatury Popularnonaukowej
Wydawnictwo: Wiedza Powszechna
Ausgrabungen auf vier kontinenten
wykopaliska, archeologia
wiedzima

Książka dra Hansa-Dietricha Kahlekego to zbiór migawek z szeroko pojętej prehistorii. Autor prowadzi nas przez odległe kraje i jeszcze odleglejsze czasy, przez bogaty świat dawno już wymarłych zwierząt i kultur z okresu narodzin ludzkości. Gros materiału stanowią zagadnienia paleozoologii - a więc odkrycia szczątków zwierząt, niejednokrotnie nawet sprzed 500 000 lat, w różnych częściach...

Gros materiału stanowią zagadnienia paleozoologii - a więc odkrycia szczątków zwierząt, niejednokrotnie nawet sprzed 500 000 lat, w różnych częściach świata. Szczególnie uwypuklono problem pochodzenia człowieka, przedstawiając najnowsze poglądy na ten temat i bogaty materiał archeologiczny - kultury, jakich był twórcą.
Uzupełnieniem książki jest rozdział, napisany przez dra Henryka Kubiaka, ukazujący odkrycia polskich paleontologów i archeologów.

źródło opisu: Wiedza Powszechna, 1972

źródło okładki: Zdjęcie autorskie