Ostatnie dni Hitlera

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
The Last Days of Hitler
historia
slowly

Książka H.R. Trevor-Ropera ukazała się po raz pierwszy w roku 1947. Pierwsze polskie wydanie ukazało się w 1960, a drugie w 1963. Ostanie dni Hitlera nie jest pracą ściśle naukową, jednak nie sposób jej odmówić wartości poznawczej. W roku 1947 i wiele lat później książka Trevora Ropera stanowiła najbardziej wiarygodne i sumienne opracowanie wydarzeń związanych z osobą Hitlera i jego najbliższego otoczenia w odniesieniu do okresu w którym III Rzesza waliła się w gruzy. W książce znajdziemy barwny, a jednocześnie źródłowo udokumentowany opis życia Hitlera i jego "dworu". Podczas lektury należy uwzględnić rok wydania książki w Polsce i ówczesne realia polityczne.

ravwassup | 2014-05-18
| 2013-07-03