83-917448-9-2
teatr
Róża_Bzowa

"Grotowski dla mnie - a jak sądzę i dla wielu innych jest źródłem. Ze źródła można czerpać ożywczą wodę, gasić pragnienie. Można ją przetwarzać, coś dodając, butelkując, nieraz bezwiednie psując, a nawet zatruwając. Każde źróło jest początkiem rzeki. Te zaś mogą użyźniać nieurodzajne obszary, mogą też wzbierać, wylewać, niszczyć. Trzeba umieć współżyć z rzeką. Jeśli jednak zdarzy się powódź, trudno jej przyczyny upatrywać u źródła".
Tadeusz Burzyński

Wybór i opracowanie: Janusz Degler, Grzegorz Ziółkowski.
Posłowie: Janusz Degler.

źródło opisu: okładka