heksa144

Książka podsumowuje wieloletnie doświadczenia autorki (jako psycholog zajmuje się leczeniem uzależnień), dedykując czytelnikom: opowieść o własnej drodze do zawodu terapeuty uzależnień, wiedzę o tym, czym jest uzależnienie poradę, jak z nim walczyć przy pomocy ruchu AA i jak żyć z uzależnionym, wiarę w to, że można nauczyć się z powodzeniem kierować własnym życiem i osiągać zamierzone cele. A wszystko dlatego, że "Wszyscy jesteśmy od czegoś uzależnieni" i "Nikogo nie możemy zmienią " najwyżej siebie.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/

Barbara Bąkowska | 2018-02-23
Przeczytana: 18 października 2010

"Rak duszy" to książka, którą powinien przeczytać każdy. Ktoś może powiedzieć: "po co? przecież nie mam z tym problemu, moi bliscy nie mają z tym problemu". I całe szczęście, że tak jest, tyle tylko, że czasem warto "dmuchać na zimne" zamiast się sparzyć. Są żony alkoholików, mężowie alkoholiczek i ich dzieci. Dla tych wszystkich ludzi doświadczających problemu często życie traci sens, ze wstydu noszą w sobie lęk i piętno. Książka Ewy Woydyłło, zawiera wskazówki jak sobie radzić z problemami, mówi o rodzaju twardej miłości. Chory na alkoholizm musi pracować nad sobą każdego dnia i nie robić zbyt dużych planów na przyszłość, bo ogrom problemu wówczas może go przerosnąć i spowodować nawrót do dawnych nawyków, przyzwyczajeń, do picia. Jest całe mnóstwo lektury poświęconej temu problemowi i takie propozycje książkowe można znaleźć w książce Pani Ewy. Tę lekturę czyta się bardzo szybko, ponieważ jest napisana w zrozumiały sposób i lekkim stylem. Wszyscy jesteśmy ludźmi i każdy z nas...

Kamila | 2014-05-19
Przeczytana: 18 maja 2014

Ciągnęła się za mną tydzień, nie mogłam jej skończyć. Co nieco się dowiedziałam, jednak nic mnie w niej nie porwało. Na każdej stronie słowo AA występowało co najmniej 5 razy. Stale miałam wrażenie, że czytam o tym samym.
Jedyne fajne momenty w książce to autentyczne opowieści samych alkoholików.
Książka w minimalny sposób pokazała mi co dzieje się w głowie takiego alkoholika.
Czytałam ją z myślą by komuś pomóc, jednak nie wyniosłam z niej nic co mogłabym dalej przekazywać.

aminaami | 2015-05-02
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 02 maja 2015

Rzetelna książka napisana przez panią psycholog z wieloletnim doświadczeniem w leczeniu uzależnień. Książka pokazuje problem z wielu perspektyw. Dowiemy się w niej, że jeśli ktoś w rodzinie jest alkoholikiem to w pierwszej kolejności warto pomóc samemu sobie i pójść na terapię, jako osoba współuzależniona, aby nie utrwalać błędnych systemów działania i nauczyć się dbać oraz chronić siebie i dzieci. Gdy to zrozumiemy jesteśmy w stanie w sposób doraźny pomóc ukochanej osobie uzależnionej, która prowadząc destrukcyjny tryb życia pociąga w tą destrukcję także całą rodzinę.
Zadbanie o siebie wydaje mi się sprawą kluczową pozwalającą poznać sposób myślenia i działania alkoholika. Dowiadujemy się, że alkoholicy trwają w swoim świecie iluzji, który sami stworzyli, kompletnie wypierają swoją chorobę, oskarżają innych o swoje poczynania i nie są zdolni do zrozumienia wszystkiego czego chcemy im przekazać, bo zanikają u nich uczucia wyższe.

Ewa Woydyłło nie skupia się tylko na samym...

Aleksandra | 2012-09-08
Przeczytana: 2009 rok

Świetna książka tłumacząca zawiłą osobowość osoby uzależnionej od alkoholu. Obowiązkowa pozycja, zwłaszcza w Polsce, gdzie nadal króluje stereotyp alkoholika- zapitego ignoranta, zamiast alkoholika- osoby chorej i potrzebującej pomocy.

Tatiana | 2016-02-23

autorka pisze świetnie poradniki, ale akurat ten jest jednym z gorszych

kaname | 2016-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2016