Szlaki turystyczne

Wydawnictwo: Carta Blanca
lotusflower

Co warto zrobić, przemierzając polskie szlaki turystyczne? Warto skorzystać z ponad 60 propozycji i: • zobaczyć miejsca będące świadkami triumfu nad Krzyżakami na Szlaku Grunwaldzkim • poszukać tajemniczych cmentarzysk na Szlaku Kamiennych Kręgów • sprawdzić na Szlaku Literackim, co dawało natchnienie pisarzom • popatrzeć w niebo w obserwatorium na Szlaku Mikołaja Kopernika • zaznać...

Co warto zrobić, przemierzając polskie szlaki turystyczne? Warto
skorzystać z ponad 60 propozycji i: • zobaczyć miejsca będące świadkami
triumfu nad Krzyżakami na Szlaku Grunwaldzkim • poszukać tajemniczych
cmentarzysk na Szlaku Kamiennych Kręgów • sprawdzić na Szlaku
Literackim, co dawało natchnienie pisarzom • popatrzeć w niebo w
obserwatorium na Szlaku Mikołaja Kopernika • zaznać żeglarskiej wolności
na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. W poznawaniu kraju pomocne będą
opisy szlaków, mapy, propozycje noclegów i restauracji oraz wykaz
punktów informacji turystycznej.

melody | 2015-02-05

Bardzo ładnie wydana, zawiera ciekawe opisy. Z pewnością może posłużyć jako "baza" do planowania wycieczki :)

Jest okres wakacyjny więc wyprawy w nieznane towarzyszą nam praktycznie przez cały czas. Zarówno maluszki jak i starsze dzieci uwielbiają podróże i z przyjemnością wyruszają w drogę by poznać nowe miejsca, zdobywać nowe szczyty itp. Warto więc zadbać, by nasze dzieci spędzały ten czas aktywnie. Oczywiście czas na zabawę i wypoczynek jest równie ważny, ale nikt nie powiedział, że nie można w wakacje poznawać także choć w niewielkim stopniu historię, sztukę czy kulturę naszego pięknego kraju.

Bo jak to się mówi: cudze chwalicie, swego nie znacie. Często zachwycamy się krajami, które znamy z filmów czy kolorowych czasopism, a tak naprawdę dosłownie "pod nosem" mamy wiele cudownych atrakcji, które warto a nawet należy zobaczyć.

Polska jest naprawdę pięknym krajem i jeśli ktokolwiek w to wątpi zdecydowanie powinien sięgnąć po tę oto książkę. Już na pierwszych stronach ogrom pięknych ilustracji i mnóstwo niezwykle ciekawej treści zaskoczy każdego czytelnika i sprawi, że nie będzie mógł...

Vanyaquetta | 2016-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2016