Szlaki turystyczne

Wydawnictwo: Carta Blanca
lotusflower

Przemierzając szlaki turystyczne po Polsce zobaczyć miejsca będące świadkami triumfu nad Krzyżakami na Szlaku Grunwaldzkim, poszukaj tajemniczych cmentarzysk na Szlaku Kamiennych Kręgów, sprawdź na Szlaku Literackim, co dawało natchnienie pisarzom, popatrz w niebo w obserwatorium na Szlaku Mikołaja Kopernika, zaznaj żeglarskiej wolności na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. W poznawaniu kraju...

Literackim, co dawało natchnienie pisarzom, popatrz w niebo w
obserwatorium na Szlaku Mikołaja Kopernika, zaznaj żeglarskiej wolności
na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. W poznawaniu kraju pomocne będą
opisy szlaków, mapy, propozycje noclegów i restauracji oraz wykaz
punktów informacji turystycznej.

źródło opisu: Carta blanca, 2012

melody | 2015-02-05

Bardzo ładnie wydana, zawiera ciekawe opisy. Z pewnością może posłużyć jako "baza" do planowania wycieczki :)

Jest okres wakacyjny więc wyprawy w nieznane towarzyszą nam praktycznie przez cały czas. Zarówno maluszki jak i starsze dzieci uwielbiają podróże i z przyjemnością wyruszają w drogę by poznać nowe miejsca, zdobywać nowe szczyty itp. Warto więc zadbać, by nasze dzieci spędzały ten czas aktywnie. Oczywiście czas na zabawę i wypoczynek jest równie ważny, ale nikt nie powiedział, że nie można w wakacje poznawać także choć w niewielkim stopniu historię, sztukę czy kulturę naszego pięknego kraju.

Bo jak to się mówi: cudze chwalicie, swego nie znacie. Często zachwycamy się krajami, które znamy z filmów czy kolorowych czasopism, a tak naprawdę dosłownie "pod nosem" mamy wiele cudownych atrakcji, które warto a nawet należy zobaczyć.

Polska jest naprawdę pięknym krajem i jeśli ktokolwiek w to wątpi zdecydowanie powinien sięgnąć po tę oto książkę. Już na pierwszych stronach ogrom pięknych ilustracji i mnóstwo niezwykle ciekawej treści zaskoczy każdego czytelnika i sprawi, że nie będzie mógł...

edhel_tinwe | 2017-02-22
Vanyaquetta | 2016-04-29