Literatura polska, XX wiek, wojenne
Dorota_1988

Start literacki lwowskiego robotnika Jana Brzozy był trudny i ciekawy. W raku 1932 wziął udział w konkursie na pamiętnik bezrobotnego, ogłoszonym przez Instytut Gospodarstwa Społecznego. Uzyskał wówczas nagrodę. Jego wybitna powieść "Dzieci" (1936 r.) zapewnia mu trwałe miejsce w literaturze polskiej. Po wojnie Jan Brzoza przenosi się na Śląsk i staje się przede wszystkim pisarzem tego...

Po wojnie Jan Brzoza przenosi się na Śląsk i staje się przede wszystkim pisarzem tego regionu. Na terenie Śląska Cieszyńskiego rozgrywa się też akcja "Beskidzkich nocy", nowej powieści Brzozy, który z pasją kreśli w niej obraz walk z dywersyjnymi organizacjami w latach 1945-47. Z pasją, prawdziwie i interesująco.

lucjan_ | 2015-12-17
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam