Sylwester inspektora Rogosza

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
8320711444
Literatura polska, XX wiek
Dorota_1988

Wyrwał ze ściany przewody telefoniczne i nie zwracając już uwagi na tych dwoje, wrócił krętymi schodkami do Porzyckiego. - Już po wszystkim. Ale nałóż pończochę. Mówiłem ci. - Nie żyją? - Zgłupiałeś? - Pociągnął łyk z flaszki - Nic im nie będzie. Co się martwisz? I tak są w końcówce. Do roboty! Przeskoczyli schodki kilkoma susami i znaleźli się przed sypialnią Karskiej. Romanowski dał...

- Już po wszystkim. Ale nałóż pończochę. Mówiłem ci.
- Nie żyją?
Przeskoczyli schodki kilkoma susami i znaleźli się przed sypialnią Karskiej. Romanowski dał młodszemu koledze rękawice. Rozsunął drzwi do sypialni, puścił Porzyckiego przodem. Powiedział spokojnym, łagodnym głosem:
- Latarka! Świecę prosto na stolik. Od razu do sejfu! Według planu. Zdejmujesz lustro i prujesz!