Tęczowe rodziny w Polsce. Prawo a rodziny lesbijskie i gejowskie.

Wydawnictwo: Kampania Przeciw Homofobii
978-83-930480-8-3
Daniel

Tęczowe rodziny w Polsce. Prawo a rodziny lesbijskie i gejowskie jest pierwszym raportem dotyczącym prawnych i psychologicznych zagadnień z funkcjonowaniem rodzin tworzonych przez osoby bi- o homoseksualne w Polsce. Po raz pierwszy kompleksowo zaprezentowana została problematyka instytucji związków partnerskich, prawa do adopcji oraz prawa do wychowywania dzieci, a także analiza badań psychologicznych na temat zakładania rodzin, rodzicielstwa oraz rozwoju dzieci w związkach par jednopłciowych.

Raport jest efektem pracy prawników, psychologów i specjalistów w zakresie praw człowieka współpracujących przy realizacji projektu.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.kph.org.pl