Lampa wiary. Rozważania na przełomie wieków

Wydawnictwo: Znak
83-7006-839-1
wiara, filozofia
filozofia i etyka
Snoopy

Książka nestora polskich filozofów (ur. 1907), zaangażowanego katolika, świeckiego audytora na II Soborze Watykańskim, jedynego z dawnych krajów komunistycznych. Lampa wiary to refleksje na tematy dziś, z perspektywy dziesiątków lat, dla autora najważniejsze, to rozmyślania o poszukiwaniu prawdy, spotkaniu wiary z ludzką mądrością, o Kościele. Lektura Lampy wiary stanowi rzadką okazję obcowania z prawdziwą mądrością, wyjątkową osobowością ucznia Kazimierza Ajdukiewicza, Etienne’a Gilsona, jednego z odnowicieli tomizmu, współtwórcy „szkoły lubelskiej”.

źródło opisu: Nota wydawcy

źródło okładki: Wydawca