Sakrament jedności. Eucharystia i Kościół

Sakrament der Einheit. Eucharistie und Kirche
83-7224-980-6
religia
Snoopy

Eucharystia, Testament Jezusa Chrystusa, celebrowana jest wciąż przez podzielonych chrześcijan. Tym ważniejsze są wytrwałe drobne kroki ekumeniczne, które powinny zmierzać ku stworzeniu wspólnoty eucharystycznej, sakramentu jedności. Kardynał Walter Kasper, jako przewodniczący Papieskiej Rady do Spraw Wspierania Jedności Chrześcijan, stale uczestniczy w działaniach Watykanu na rzecz ekumenizmu. Jego książka ukazuje wyrażnie związek miedzy celebracją Eucharystii i Kościołem: duchowy, pastoralny i teologiczny wymiar tej relacji.

źródło opisu: Nota wydawcy

źródło okładki: www.poczytaj.pl