Piotr i Rzym. Obraz Piotra w pierwszych dwu wielkach

Petrus und Rom : das Petrusbild in den ersten zwei Jahrhunderten
83-7221-465-4
religia
Snoopy

Jest to kolejna monografia poświęcona postaci Nowego Testamentu na Uniwersytecie w Monachium. Obok św. Pawła Szymon Piotr jest tym z Apostołow, którego imię i dzieło miało w historii chrześcijaństwa największe oddziaływanie, lecz dotarcie do konkretnych danych źródłowych o jego osobie jest dużo trudniejsze niż w przypadku Pawła. Przedmiotem badań i dociekań jest życie apostolskie dawnego rybaka oraz Kościół rzymski drugiego stulecia. Sprawy dotyczące Kościoła pierwszych dwu wieków są szzcególnie związane z postacią Piotra, istotnym więc staje się spojrzenie na Kościół.
"Jeśli dzisiaj poszukujemy nowej jedności Kościoła w stanie podziału, takie retrospektywne przedsięwzięcie z pewnością nie potrafi wskazać nam gotowego modelu, do którego należałoby powrócić po dwóch tysiącleciach dziejów Kościoła; niewątpliwie jednak może stać się źródłem nowych imulsów pobudzających do lepszego zrozumienia chrześcijaństwa widzianego z rozmaitych perspektyw i przy zachowaniu odrębności". (Ze wstępu autora)

źródło opisu: Nota wydawcy

źródło okładki: www.poczytaj.pl