Lubimyczytać.pl to:

978-0-00-647989-5
angielski
typ
papier
8.33 (5345 ocen i 212 opinii)

Opis książki

The Iron Throne once united the Sunset Lands, but King Robert is dead, his widow is a traitor to his memory, and his surviving brothers are set on a path of war amongst themselves. At King’s Landing, the head of Lord Eddard Stark rots on a spike for all to see. His daughter Sansa is betrothed still to his killer’s son Joffrey – Queen Cersei’s son, though not the son of her late husband Robert. Even so, Joffrey is now a boy-king, Cersei is his regent, and war is inevitable.In Dragonstone, Robert’s brother Stannis has declared himself king, while his other brother Renly proclaims himself king at Storm’s End – and Eddard Stark’s fifteen year old son Robb wears the crown of the north at Winterfell.A comet in the night sky, red and malevolent, the colour of blood and flame, can only be an omen of murder and war. Stannis’s child Princess Shireen dreams of dragons waking from stone. And a white raven has brought word from the Citadel itself, foretelling summer’s end. It has been the longest summer in living memory, lasting ten years, and the smallfolk say it means an even longer winter to come…The first rule of war is never give the enemy his wish. But winter will be the biggest enemy. From beyond the Wall the undead and Others clamour for freedom, and from beyond the sea the long-dead Dragon King’s daughter hatches her revenge. Robb Stark will be exceedingly lucky to reach adulthood.

źródło opisu: Harper Voyager, 2003

źródło okładki: amazon.com

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Ettelea | 2010-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2010

Drugi tom "Pieśni lodu i ognia", zarówno jego język jak i fabuła, są utrzymane na bardzo wysokim poziomie.
Królestwo przeżywa ciężkie czasy. Głowy potężnych rodów ogłaszają się królami i walczą o swoje racje. Krajem rządzi miecz, ogień i strach. Nocna Straż penetruje ziemie za murem aby odnaleźć dzikich i obronić przed nimi cierpiące królestwo.
Aby wzbogacić akcję, Martin stworzył kilka nowych, ciekawych postaci, które mają mniejszy bądź większy wpływ na rozwój wydarzeń. Ku mojej uciesze, w "Starciu królów" pojawia się więcej mistycyzmu oraz magii. Muszę tez zaznaczyć, że autor nie oszczędza zmysłu estetyki czytelnika. Erotyzm i brutalność przedstawione w powieści mogą przerazić co delikatniejszych moli książkowych.
Pomimo tego historia wciąga niesamowicie i mam chętkę na kolejne tomisko.

Powieść „Starcie królów” to drugi tom cyklu Pieśń Lodu i Ognia. Tym razem George R. R. Martin opowiada historię pełną intryg, zdrad i politycznych rozgrywek o niezwykłej sile oddziaływania.

Dopóki żył król Robert, Żelazny Tron jednoczył Zachodnie Królestwa. Po jego śmierci wdowa zdradziła królewskie ideały, bracia wszczęli wojnę, a Sansa została narzeczoną mordercy ojca, który teraz przejął jego tron i stał się królem. W każdym z królestw, od Smoczej Wyspy po Koniec Burzy, głowy najpotężniejszych rodów ogłaszają się królami i walczą o swoje racje. Pewnego dnia z Cytadeli przylatuje biały kruk, wieszcząc zapowiedź końca lata, jakie pamiętali żyjący ludzie. Mimo kłótni i waśni wszyscy zdają sobie sprawę, że najgroźniejszym wrogiem może okazać się nadciągająca zima...

Gra o Tron George’a R. R. Martina mnie autentycznie zachwyciła i od początku nie miałam żadnych oporów przed sięgnięciem po następnym tom Sagi Pieśni Lodu i Ognia. Nie rozczarowałam się. Druga część dorównuje pierwszej, z...

Aria | 2012-02-16
Na półkach: Przeczytane, Moje! :), 2012
Przeczytana: 16 lutego 2012

„Starcie królów” część druga cyklu Pieśni Lodu i Ognia, niewielka, ot ciut ponad 800 stron drobnym druczkiem, o walce o tron, o zdradach i cierpkich słówkach, o ogniu i lodzie, o zimie, która nadchodzi i smokach, które nadeszły, o wilczych snach i trzecim oku. O wszystkim. Z krętymi zakrętami, bo Martin zaskakuje i uwielbia to. Biedny czytelniku, nigdy nie zgadniesz, co spotka cię na następnej stronie, a George pośmieje się sobie z ciebie, a raczej z twojej miny. A przy okazji wrzuci parę mądrych przemyśleń względem świata. Sięgaj po ołówek i podkreślaj.

Wiecie, co się dzieje, gdy wszyscy chcą być królem? Wtedy nim nikt nie jest, ale za to jest chaos, masa bitew, jedna wojna i hektolitry krwi. Śmierć nie nadąża segregować duszyczek w szufladkach, a miecze tępią się nader wszystko. Aż dziwne skąd w ludziach tyle chęci do bycia królem…

Głębia i realność bohaterów zawsze była dla mnie u Martina głównym atutem. Wszyscy, nawet ci drugo- i trzecioplanowi są prawdziwi do szpiku kości, a gdy...

Krzysztof | 2012-12-18
Na półkach: Kcnk, Przeczytane
Przeczytana: 18 grudnia 2012

"Starcie królów" to druga część Pieśni lodu i ognia, czyli dalszy ciąg intryg, wojen, zabijania,walk o władzę i tego typu podobnych atrakcji. Siedem królestw Westeros uległo podziałowi mamy kilka królestw, no i królów, którzy ostro rywalizują między sobą, to nie jest podział najbogatsi Lannisterowie kontra reszta rodów, ale wszyscy ze wszystkimi walczą. Z tego rodzi się ogromny chaos, no i krzywda ludzka, bieda, głód i cierpienie. Wielkie rody walczą o władzę i o to, żeby napchać sobie jeszcze bardziej pełne kieszenie smoków, waluta Siedmiu Królestw Westeros, złota, ziemi, zamków i wielu, wielu innych bogactw. A zwykli ludzie muszą użerać się z problemami, wynikającymi z głupoty ludzi, którzy powinni dbać o ład i porządek w kraju, a to jest ostatnia rzecz, która ich obchodzi. Nastąpiły złe czasy, a może dopiero nadchodzą, bo wszystko wskazuje na to, że to początek imprezy, że tej krwawej wojennej rzeźni autor swoim bohaterom zaaplikował w solidnej dawce. Krew leje się litrami, żeb...

książek: 1934
enigmatique | 2013-09-01
Przeczytana: 01 września 2013

Dla Pieśni lodu i ognia powinna być wymyślona całkiem inna kategoria gatunkowa, bo z całą pewnością za mało jest w niej samej fantastyki. Długo się zabierałam za czytanie tej książki, nie dlatego, że ma dziewięćset stron, ale dlatego, że gra o tron mnie trochę wymęczyła. Jest w niej dużo intryg, planowania walk, krwawych walk i morderstw. Jak dla mnie książka momentami jest genialna – ale tylko momentami, bo później następuje wiele stron nudnych, nikomu niepotrzebnych, bardzo szczegółowych opisów strojów rycerzy, którzy prawdopodobnie już się więcej w książkach nie pojawią, a nawet gdyby – nikt by ich wszystkich nie zapamiętał. Trzeba być naprawdę cierpliwym człowiekiem, żeby doczekać się akcji w tej książce. Muszę tutaj powiedzieć, że ja do cierpliwych osób nie należę i wiele razy ją odkładałam, bo sam początek był dla mnie okropnie męczący. Duży minus za bardzo mało fragmentów z Daenerys, bo właśnie jej wątek najbardziej mnie interesuje, i tylko ją widziałabym na żelaznym tronie. Str...

enedtil | 2010-04-13
Przeczytana: 30 marca 2010

Cóż ... muszę powiedzieć, że te ponad 800 stron to czasami za mało ;) Książka równie świetna jak pierwszy tom. Świetne pomysły, wciągająca fabuła i postacie ... naprawdę, czytając można poczuć, że nie są psute i plastikowe ale prawdziwe, żywe, pełne emocji. Zżyłam się z nimi niesamowicie i czasami mam nerwy, że ich losy nie toczą się w dobrym kierunku. Mimo wszystko dziękuję panu Martinowi za tak wspaniały cykl :) Oby jak najszybciej go dokończył ;)

UpiornyGroszek | 2011-08-13
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

„Gra o Tron” George’a R. R. Martina mnie autentycznie zachwyciła, ale miałam pewne opory przed sięgnięciem po następnym tom Sagi Pieśni Lodu i Ognia. Nierzadko zdarza się, że kolejne części serii nie dorównują genialnej pierwszej, a przyznaję, że w przypadku „Starcia królów” poprzeczkę ustawiłam wyjątkowo wysoko. Czy drugi tom dorównuje pierwszemu? Czy Martin trzyma poziom? Wreszcie- czy historia nadal jest tak samo interesująca? Spieszę z zapewnieniem- tak, tak, tak.

Jeśli ktoś nie zna treści „Gry o Tron” (nie czytał książki/nie oglądał serialu) a ma taki zamiar- proszę o ominięcie poniższego akapitu. Nie chcę być odpowiedzialna za popsucie komuś zabawy :)
Wojna, która wybuchła po śmierci króla Roberta toczy się nadal. Do gry o tron przystępują kolejni lordowie żądni korony. Intryga się zagęszcza, królowie mnożą się jak grzyby na deszczu, a na scenę wstępują nowe postacie- Stannis Baratheon, Tyrellowie z Wysogrodu czy ród Greyjoyów z Żelaznych Wysp. Jakby tego było mało także Nocna...

vandenesse | 2011-09-10
Przeczytana: 09 września 2011

Tom 2 jest tak samo wciągający jak tom 1. Nie można się nudzić. Bardzo podoba mi się Tyrion Lannister, który pomimo tego, że znajduje się po niewłaściwej stronie - i tak wzbudza sympatię. Głównie dzięki poczuciu humoru. Lubię też, jak pojawia się Jon Snow - jego wilkor Duch wzbudza we mnie chyba największą sympatię spośród wilkorów a wątek dzikich za Murem jest bardzo tajemniczy.
Z kolei Joffrey Lannister jest tak wkurzający, że za każdym razem, gdy pojawia się w książce, ma się ochotę urwać mu łepetynę i zasadzić na jakimś kołku, tak jak on to lubi robić.
W ogóle nie podobają mi się polskie okładki i w pierwszej chwili jak sięgałam po 1 tom, to okładka mnie odstraszała. Ale idzie się przyzwyczaić. POLECAM

vattghern76 | 2013-08-31
Na półkach: 2013, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 31 sierpnia 2013

"Starcie Królów" w udany, ba: we WSPANIAŁY sposób rozwija wątki fabularne z części poprzedniej. Potężne tomisko napakowane zostało znów wciągającą akcją, intrygą i pełnokrwistymi postaciami.

G.R.R. Martin potwierdza, iż potrafi budować wielce sugestywny klimat realistycznego fantasy, a swych bohaterów obdarza prawdziwym charakterem i nieodgadnionym zupełnie losem.

BARDZO dobrze napisana to opowieść. Znów WYBITNA w swej klasie! Znakomity warsztat, bujny, przebogaty świat, ogrom soczystych bohaterów. To się CZYTA! Tym można się zachwycić, to po prostu TRZEBA znać!

A dopiero później oglądać w TV. Zdecydowanie w tej kolejności. KANON!

Tathagatha | 2013-05-07
Przeczytana: 26 kwietnia 2013

Druga część sagi utrzymana nadal na wysokim poziomie.
Momentami, przyznam, dłużyło mi się bo sporo było o bitwach, które mnie nie pociągają. Mimo to, nie mogłam się oderwać i często z utęsknieniem czekałam, aż będę mogła znów wsiąknąć w ten świat.
Bardzo się zżyłam z postaciami i bardzo przeżywam ich losy.

Nie będę więcej się rozpisywać. Kolejny tom zaczęłam chwilę po tym jak przewróciłam ostatnią kartę 'Starcia królów' - to powinna być wystarczająca zachęta.

POLECAM!

Kalendarium literackie
  • Margit Sandemo
    90. rocznica
    urodzin
    Łzy nie mają nic wspólnego ze słabością.
  • Karol Grünberg
    91. rocznica
  • Kazuya Minekura
    39. rocznica
  • Carlos María Domínguez
    59. rocznica
    urodzin
    Założyć bibliotekę to jak stworzyć życie
  • Pascal Quignard
    66. rocznica
    urodzin
    Każdy z poranków świata przychodzi raz tylko, wszystkie mijają bezpowrotnie
  • Maurice Druon
    96. rocznica
    urodzin
    Zaprawdę, lata mało zmieniają nasz charakter i żaden wiek nie uwalnia nas od błędów. Włosy bieleją szybciej niż znikają wady
  • John Lutz
    41. rocznica
  • Pamela Lyndon Travers
    18. rocznica
    śmierci
    - Baloniki! Różne bywają baloniki, moje dziatki! Dla każdego inny, byle tylko dobrze wybrać!
  • William Shakespeare
    398. rocznica
    śmierci
    Życie jest tylko przechodnim półcieniem, Nędznym aktorem, który swą rolę Przez parę godzin wygrawszy na scenie W nicość przepada - powieścią idioty, Głośną, wrzaskliwą, a nic nie znaczącą.
  • Miguel de Cervantes Saavedra
    398. rocznica
    śmierci
    Sen, to płaszcz, co wszystkie ludzkie troski okrywa, pokarm, co głód zaspakaja, napój, co pragnienie koi, ogień, co od zimna ochrania, chłód, co oziębia gwałtowność ognia, słowem, pieniądz ogólny do nabycia wszystkich przyjemności świata i waga nareszcie, gdzie się równoważą bez najmniejszego oszustwa królowie z pasterzami i mędrcy z głupcami! Dobra to rzecz, panie, sen i nie widzę w tym nic złego, że go ze śmiercią porównywają. Istotnie, niewielka różnica zachodzi między śpiącym a umarłym, chyba, że tamten czasem chrapie, a ten milczy na zawsze.

Znajdź nas na Facebooku