Pan Samochodzik i Arsen Lupin Tom 1 - Wyzwanie

Cykl: Pan Samochodzik i (tom 30.1)
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza "Warmia"

List dyrektora Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego informuje pana Tomasza o kradzieży biblii z 1540 roku przez osobnika podpisanego na pozostawionej wizytówce jako „Arsen Lupin”. Tymczasem Arsen Lupin rzuca kolejne wyzwanie Departamentowi Ochrony Zabytków. Muzealnicy przygotowują się do uniemożliwienia realizacji groźby. Z Hamburga przylatuje tamtejszy specjalista ds. kradzieży dzieł sztuki, Gerda Krüger, ale na lotnisku wraz z nią pojawia się także Jerzy Batura. Mimo tego w Bibliotece Głównej UMK Arsen Lupin dokonuje kolejnej kradzieży starodruku. Wówczas Pan Samochodzik i komisarz Swada zaczynają śledzić Gerdę i ludzi z jej otoczenia.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-warmia.pl/Pan%20Samochodzik...(?)

Grzesio | 2012-12-22
Przeczytana: 2001 rok

Jak dla mnie jedna z gorszych kontynuacji Pana Samochodzika. Napisana bez polotu, rzemieślniczo, poprzetykana mechanicznie wklepanymi, suchymi, jakby poprzepisywanymi z encyklopedii, niepotrzebnie rozbudowanymi opisami starodruków, aż do bólu szczegółowymi opisami miejsc akcji z wyliczaniem drzwi i innych - jak się okazuje - do niczego niepotrzebnych detali.
Brak tu lekkości pióra, swobody opisu, budowania jakiegokolwiek nastroju, a całość pogarsza jeszcze - jak to u Niemirskiego - absurdalnie, wręcz irytująco przekombinowana intryga.

Łukasz | 2014-09-23
Na półkach: Przeczytane, Kindle
Przeczytana: 23 września 2014

Po każdym kolejnym ogłuszeniu bohaterów w celu wprowadzenia dynamiki w fabule, miałem ochotę sam ogłuszyć autora.

Amizumi | 2016-04-12
rik404 | 2015-11-21