Ziemia. Życie planety

Tłumaczenie: Jan Godyń
Wydawnictwo: Wilga
978-83-259-0060-1
kasandra_85

Pragniesz odkryć tajemnice Ziemi? Chcesz poznać potężne siły, które ukształtowały naszą planetę i nieustannie na nią oddziałują? Przed tobą ekscytująca podróż w głąb i wszerz Ziemi! Przemierzysz kulę ziemską od płynnego jądra po górne warstwy atmosfery. Zobaczysz na własne oczy, jak wielką siłę mają wybuchające wulkany, potężne tsunami i katastroficzne trzęsienia ziemi. To wszystko i wiele...

Pragniesz odkryć tajemnice Ziemi?
Przed tobą ekscytująca podróż w głąb i wszerz Ziemi!
Przemierzysz kulę ziemską od płynnego jądra po górne warstwy atmosfery.
To wszystko i wiele innych informacji znajdziesz w tej interaktywnej książce!

źródło opisu: wydawca

źródło okładki: wydawca

Dziś kolejna odsłona książek dla młodszych czytelników. Książka, którą chciałabym Wam przedstawić to świetna, interaktywna pomoc edukacyjna, dzięki której w przyjemny sposób będziemy mogli poznać tajemnice naszej planety.

„Ziemia. Życie planety” to książka niezwykła. Dlaczego? Otóż nie ma w niej nudnych, długich opisów, które zniechęciłyby każdego. Nie ma w niej szarych, płaskich fotografii, które mogłyby ostudzić nasz zapał do dalszej nauki. Na przekór standardowym książkom ta pozycja zawiera całą paletę różnokolorowych zdjęć i rysunków, wzbogaconych bardzo ciekawym tekstem, zrozumiałym dla każdego. Dzięki temu wiedza o otaczającym nas świecie jest w łatwy i przyjazny sposób przekazywana już najmłodszym dzieciom, a nawet skomplikowane informacje, zostają szybko przyswojone. Czy potraficie wytłumaczyć dziecku czym są linie uskoków albo jak powstają góry? Czym są skamieniałości i jak dochodzi do efektu cieplarnianego? Dlaczego zmieniają się pory roku i jak to się dzieje, że mamy...

Zaczarowana | 2013-03-28
minx19 | 2012-12-30