Pan Samochodzik i fałszerze

Okładka książki Pan Samochodzik i fałszerze Arkadiusz Niemirski
Okładka książki Pan Samochodzik i fałszerze
Arkadiusz Niemirski Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza "Warmia" Cykl: Pan Samochodzik (tom 45) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Pan Samochodzik (tom 45)
Oficyna Wydawnicza "Warmia"
2003-12-04
2003-12-04
838587559X
Pan Samochodzik fałszerze

1958

Na tle innych "nowych" Panów Samochodzików, ten wypada nieźle. Są wszystkie charakterystyczne składniki fabuły, a i nastrój ok.

Historia dotyczy kradzierzy obrazów Wyspiańskiego, taki temat zawsze mnie przyciągnie. Niestety poza tym, bardzo, bardzo średnio.

Książka z Panem Samochodzikiem Nienackiego ma tyle wspólnego, że główny bohater to pan Tomasz N.N, który nie lubi żeby go nazywać Panem Samochodzikiem oraz jego przeciwnik o nazwisku Batura. Brak konsekwencji, brak pomysłu, brak akcji.
Po prostu nuda. Styl pisarski dość dobrze podrabia oryginał. Jako wielbiciel twórczości Z. Nienackiego jestem bardzo rozczarowany i nie polecam.

jeśli jesteś fanem Pana Samochodzika to MUSISZ się zapoznać z kolejną serią przygód, a są to niezwykle ciekawe zdarzenia. Mnie książeczka zaspokoiła całkowicie :)

Kolejna przygoda Pana Tomasza.
Tym razem do gry wchodzi nowy pracownik ministerstwa oraz pewna znajoma z dzieckiem .
Lektura inna od pozostałych , można poczytać .
Dowiemy się trochę historii o fałszerzach obrazów oraz garść wiedzy na temat polskich malarzy.
Kto był najznakomitszym fałszerzem w Europie, a kto w Polsce.

Kolejna przygoda Pana Tomasza.
Lektura inna od pozostałych , można poczytać .
Kto był najznakomitszym fałszerzem w Europie, a kto w Polsce.

Według mnie jedna z najbardziej nawiązujących do miejscowego Samochodzika książek.
Główny bohater -PS.
Jest Natura, jest współpracownik kretyn, są "spódniczki", jest "bobas". Współczesny Paweł pozostał w cieniu.
Temat - świetny, szkoda, że całość bardziej nie dopracowana, no ale w końcu Niemirski, to nie Nienacki 😉

Główny bohater -PS.

2070

Dawno, dawno temu Pan Samochodzik dostarczał mi wielu czytelniczych wrażeń. Kiedy Arkadiusz Niemirski przejął dzieło Zbigniewa Nienackiego i zaczął spisywać kolejne przygody mojego idola, już zaczęłam z tej miłości wyrastać. Przeczytałam jedną czy dwie jego książki i pozostawiły one po sobie całkiem miłe wrażenie. Chciałam spojrzeć na tę twórczość dorosłym okiem i sprawdzić, czy polecać ją moim wnukom, kiedy wreszcie przyjdą na ten świat i trochę podrosną. Albo trafiłam na słabszą kondycję pana Niemirskiego, albo trzeba się ograniczyć do "starszych" Panów Samochodzików. Pewno przeczytam jeszcze jakąś powieść z tego cyklu, by rozstrzygnąć ten problem. Mam dużo czasu.

Spośród dotychczas przeze mnie przeczytanych kontynuacji Niemirskiego ta wydała mi się najsłabsza, pisarz nie umie tu wytworzyć atmosfery zagadki, jest to przygniecione wątkiem "miłosnym" (takim trochę Bondem czterdzieści lat później),wątkiem przedszkolnym, postacią Żmijewskiego, która nawet w galerii płaskich "samochodzikowych" Magistrów-pajaców wygląda idiotycznie, no i ten Batura, ciągle Batura, ile można miętosić tą postać, jest zużyty jeszcze bardziej niż Moriarty w tanich brytyjskich ekrnizacjach Sherlocka z tamtego stulecia.

Wspaniale napisana książka

Wspaniale napisana książka