U 700

Tłumaczenie: Rafał Śmietana
Wydawnictwo: Aramis
U 700

Sekretną bronią Angielskiej Marynarki Wojennej w drugiej wojnie światowej jest radar.Lecz niemiecki łodzie podwodnne dysponują czymś znacznie bardziej niebezpiecznym :torpedą magnetyczną....

alamak99 | 2015-03-26
Przeczytana: 10 stycznia 2015

Powieść dla miłośników II wojny światowej. Jest to opowieść autentyczna o przechwyceniu niemieckiej łodzi podwodnej z torpedą magnetyczną przez aliantów.
Rewelacji nie ma, jednak czytając tą pozycję nie nudziłem się, strony umykały szybko, a że objętosciowo nie jest gruba zajęła tylko jedno popołudnie

książek: 19022

Czyta się świetnie, pod jednym warunkiem - że nie znamy prawdziwej historii, która stała się podstawą powieści. U-570, to prawdziwy numer u-boota, zaś jego dowódcą był Hans-Joachim Rahmlow. Jedyna istotna różnica, to zakończenie powieści i choćby dla niego, warto ją przeczytać.

ryszpak | 2017-02-24
Przeczytana: 1997 rok