"PRZEKAŻ DALEJ". Opowieść o Billu Wilsonie i o tym, jak posłanie AA ogarnęło cały świat. Biografia współzałożyciela Wspólnoty Anonimowych Alkoholików.

Wydawnictwo: Fundacja Biuro Służby Krajowej Anonimowych Alkoholików
"Pass it on" The story of the Bill Wilson and how the A.A. message reached the world
978-83-87043-62-9
Robert

Meszuge | 2013-12-11
Przeczytana: 25 marca 2007

W dość niecodzienny sposób trafiła w moje ręce biografia Billa W. (William Griffith Wilson, 1895-1971) współzałożyciela Wspólnoty Anonimowych Alkoholików. Prawie 450 stron połknąłem w trzy dni, a po skończeniu nie miałem wątpliwości, że jeszcze kiedyś do niej wrócę. Może nawet niedługo...

Niesamowity człowiek, niezwykła biografia. Rzetelnie udokumentowana, łącznie z materiałem fotograficznym, sięgająca wstecz aż do dziadków Billa i kończąca się opisem jego nagrobka, jest niewątpliwie profesjonalnie napisaną biografią ciekawego człowieka. Jest także wspaniałym, pasjonującym, nienużącym „czytadłem”.

To jednak nie wszystko. „Przekaż dalej” to opowieść o świecie, który istnieje obok nas, o krok, a który jest tak nieznany, jak druga strona Księżyca i tak niezrozumiały, jak teoria względności.

PiórkoAngeliki | 2014-05-08
Przeczytana: 12 maja 2014