Działalność edukacyjna Krucjaty Eucharystycznej w Polsce międzywojennej

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Studia Pedagogiczne". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: WAM
978-83-7505-489-7
edukacja, działalność
gall21

Książka wpisuje się w bardzo ważny obszar badań dotyczących instytucji i organizacji o charakterze wychowawczym i ich roli w procesie edukacji Polaków. Autorka ukazuje genezę i powstanie Krucjaty Eucharystycznej na tle innych organizacji dziecięcych i młodzieżowych w okresie II Rzeczypospolitej, omawia program, strukturę i formy działalności Krucjaty. Przedstawia również charakterystykę idei wychowawczych Krucjaty oraz specyfikę koncepcji wychowania w Polsce w latach międzywojennych.

źródło opisu: http://ksiazki.wp.pl

źródło okładki: http://ksiazki.wp.pl