Ppłk Zbigniew Stanisław Kiedacz

historia
poznanianka

poznanianka | 2011-04-30
Przeczytana: kwiecień 2005

Ppłk Zbigniew Stanisław Kiedacz to książka opisująca wydarzenia z historii Polski i świata w latach 1879 - 1944. Nie jest o jednak zwykła książka, w której padają daty ważniejsze i mniej ważne. To opowieść o człowieku urodzonym w czasie zaborów, wychowanym już w wolnej Polsce, wykształconym w szkołach wojskowych, który musi odnaleźć się w nowej sytuacji. Stanu wojny.
Ważnym elementem tej książki jest miłość, do człowieka, Ojczyzny i Boga. Takiej miłości, która istnieje zawsze i wszędzie, pomimo szalejącej dookoła wojny. Miłości, która rodzi się w najmniej odpowiednim momencie, tak jak uczucie Zbigniewa i jego żony Anny.
Dla bohatera najważniejszymi wartościami była Ojczyzna, której bronił nawet poza granicami kraju, walcząc w szeregach II Korpusu Polskiego pod dowództwem gen. Władysława Andersa oraz Bóg i wiara, którą publicznie praktykował, co podkreślało wielu jego podwładnych i kolegów.
To książka bardzo krótka, podająca informacje i opisy w skondensowanej formie, jednak zza...

saper19222 | 2015-11-01
Przeczytana: 31 października 2015