Mój przyjaciel wilk

978-83-258-0407-7
wilk przyjaciel
przygodowa
Alcyone

Romantyczna powieść przygodowa o dalekiej Północy. Co zrobić po rozstaniu z mężem? Można wyjechać do Indii, jak Elizabeth z Jedz, módl się, kochaj albo w rodzinne strony, jak Małgosia z sagi o Rozlewisku. Alyssa z Mojego przyjaciela wilka zaczyna nowe życie w dzikich ostępach stanu Minnesota. W lesie znajduje osieroconego małego wilka. Postanawia się nim zaopiekować. W wychowaniu wilczka...

Romantyczna powieść przygodowa o dalekiej Północy. Co zrobić po
rozstaniu z mężem? Można wyjechać do Indii, jak Elizabeth z Jedz, módl
się, kochaj albo w rodzinne strony, jak Małgosia z sagi o Rozlewisku.
Alyssa z Mojego przyjaciela wilka zaczyna nowe życie w dzikich ostępach
stanu Minnesota. W lesie znajduje osieroconego małego wilka. Postanawia
się nim zaopiekować. W wychowaniu wilczka pomaga jej biolog Josh. Między
bohaterami szybko rodzi się uczucie, ale sielanka nie trwa długo. Były
mąż Alyssy chce zmusić ją do powrotu, a farmerzy, zaniepokojeni o swoje
bydło, zaczynają zabijać wilki. Czy bohaterka znajdzie dość odwagi, by
walczyć z przesądami, uprzedzeniami i agresją?

źródło opisu: http://www.kdc.pl/moj-przyjaciel-wilk_p10925774.html#longDescr

źródło okładki: http://www.kdc.pl/moj-przyjaciel-wilk_p10925774.html

Monika | 2015-06-13
Na półkach: 2015, Zwierzakowo, Przeczytane
Przeczytana: 12 czerwca 2015

Książka jest do bólu naiwna i przewidywalna, ale napisana sprawnie i lekko. Nie męczy, nie nuży. Doprawdy nie wiem, skąd aż tak niskie oceny. Inne, nawet bardziej naiwne powieści, są przecież oceniane wysoko. Może brak marketingu?

wiejskifilozof | 2015-05-01

Książkę wypożyczyłem przez przypadek.W dziale romanse.Można tak powiedzieć,że mi wpadła sama w ręce.
No cóż, teraz czytać i zobaczyć cóż takiego wypożyczyłem.
Fabuła bardzo mi odpowiada.Bo są tam wilki i ich ochrona.W stanie Minnesota.
Mamy tu pewną kobietę z osobistymi problemami.Ma ona na imię Alyssa.
Los rzucił ją właśnie do stanu Minnesota.
Problem stanowią tu wilki.Utrapienie dla farmerów, ale są tu też ludzie, którzy chcą te pięknie drapieżniki chronić.
Ciekawą postacią jest Indianin Joseph Czarny Orzeł.
Jeżeli chodzi czy książka mi się podobała ? To nie jest to arcydzieło.
Ale warto przeczytać dla opisu zwyczajów wilków i tych krajobrazów.

Fantastyczna historia z gatunku romantyczno-przygodowych, której akcja rozgrywa się na północy Stanów Zjednoczonych nieopodal granicy z Kanadą.

Po rozstaniu z apodyktycznym i porywczym mężem Alyssa Johnson przyjeżdża do niewielkiego miasteczka Ely w stanie Minnesota, gdzie czeka na nią praca agentki nieruchomości. Postanawia rozpocząć nowe życie z dala od męża, jego długów, kłamstw i ciężkiej ręki. Kobieta decyduje się wystąpić o rozwód i zamknąć za sobą tamten rozdział jej życia. W Ely znajduje życzliwych sobie ludzi i szybko asymiluje się z tutejszą społecznością. Poznaje interesującego mężczyznę i Josha Carmody'ego, który jest biologiem, pracuje w miejscowym Parku Wilków i opiekuje się tymi drapieżnikami. Jak się szybko okazuje miasteczko nie jest wolne od swoich problemów, ranczerzy wbrew przepisom systematycznie niszczą populację szarego wilka będącego gatunkiem chronionym. Policja niezbyt chce się angażować w walkę z kowbojami, a Alyssa i Josh szybko stają się obiektem...

Carmen | 2011-05-28
Przeczytana: 28 maja 2011

Powieść w sam raz dla nastoletnich pensjonarek. Początek był całkiem niezły, niestety z każdym rozdziałem okazywało się że to historia jakich już wiele napisano i nakręcono, napisana w bardzo naiwny sposób. Język, dużo dialogów, krótkie rozdziały, fajne wydanie sprawia, że czyta się ją dobrze i szybko i tylko za to otrzymała ode mnie trzy gwiazdki. Czytając tę książkę miałam wrażenie, że oglądam kolejny film familijny lub romantyczny made by USA wyprodukowany tanio na potrzeby popołudniowej telewizji ;)

Edith | 2012-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2012

Ta książka uratowała mnie na nudnych wykładach. Dlatego ma u mnie plus, mimo kilku mało wiarygodnych zdarzeń i kilkunastu banałów.
Czytając wiele wcześniejszych opinii spodziewałam się naprawdę nudnej i przewidywalnej książki... ale, jak na 7 czy 8 zł które za nią zapłaciłam nie mogę powiedzieć "nie". Nie jest to typ historii o której rozmyśla się jeszcze tygodniami po skończonej lekturze, jest lekka, przyjemna i bardzo szybko się czyta.
Minus - weltbild pozwolił sobie na kilka błędów w druku, niby małe literówki ale potrafią wybić z równowagi.

Alcyone | 2011-04-30
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 02 kwietnia 2012

Szczerze mówiąc to oczekiwałam czegoś więcej po tej książce. Myślałam, ze to będzie raczej coś w stylu książki "Dziewczyna i wilk", o przyjaźni kobiety z wilkiem. Tymczasem autor zapodał romans w tle z wilkami, byłego męza z psychopatycznymi zapędami i żądnych wilczej krwi ranczerów.<br />
Książka o wszystkim i o niczym. Podobały mi się opisy miasteczka Ely, relaksowałam się wyobrażając sobie to miejsce. Ale poza tym to nic ciekawego. Nie polecam jeśli ktoś chciałby przeczytać ciekawą powieść o wilkach.

Stokrotka | 2016-06-19

A mnie się podobała, choć nie jestem nastolatką. Ciepła opowieść o związku człowieka z naturą, o pasji pracy, którą się kocha. Zarazem powoli rodząca się miłość... Co z tego, że książka jest trochę przewidywalna, ale można nieraz zapomnieć o pogoni w codziennym, zabieganym życiu w obecnych czasach. Przyjemna lektura, wciągająca, spokojna, a zarazem nie nudna.

czytelnik | 2016-01-03
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 02 stycznia 2016

Widziałam nieprzychylne opinie. Mimo to postanowiłam wyrobić swoje zdanie o książce "Mój przyjaciel wilk". Po przeczytaniu długo nie mogłam dojść do siebie. Dlaczego?
Mniej by mnie bolało, gdyby historia Christophera Rossa była przewidywalna, ale według mnie autor prezentuje w niej tak naiwne myślenie kompletnie niepoparte jakąkolwiek logiką czy chociażby faktami. Ewidentnie wciska mi ciemnotę, a tego nie toleruję. Opowieść też jest zasobna w dość specyficzne postaci- typ osamotnionych dziwaków, do których nie koniecznie żywiłam przyjazne nastawienie tak jak główna bohaterka.
Alyssa zostawia męża i postanawia się z nim rozwieść. Ten z kolei zaczyna ją prześladować. Jednak ona nieodwracalnie zrywa z przeszłością i wyjeżdża do Ely. Tam zakochuje się w biologu Joshu zajmującym się wilkami. Przez cały czas los sprzyja tej (nie wiadomo z jakich to powodów) wyjątkowej kobiecie, a troskliwe środowisko nie daje jej skrzywdzić. Alyssa w moim mniemaniu jest zbyt "spontaniczna" i...

buziaczek197 | 2012-04-02
Przeczytana: kwiecień 2012

Bardzo fajny romans. Nie na styl harlequina, ale porządnie napisany. Bardzo dużo dowiadujemy się o wilkach i o Parku Wilków w Ely. Autor książki był tam i dzięki temu powtała ta książka. Super się czyta i bardzo wciąga.

| 2012-12-04
Przeczytana: październik 2012

Główną bohaterką jest Alyssa. 32-letnia kobieta, uciekająca od męża tyrana, który nie zgadza się na rozwód. Zatrzymuje się u swojej najlepszej przyjaciółki Christine. Nie może odnaleźć się w nowej sytuacji, w dodatku odnajduje ją mąż. Allysa dobrze wie, że mężczyzna nie da jej spokoju i będzie ją nękać, dopóki nie zmusi jej do powrotu. Kobieta podejmuje decyzję o wyjeździe do Ely, małego miasteczka w Minnesocie. Tam dostaje pracę jako agentka nieruchomości, u sympatycznej starszej pani Lucy. Poznaje także przystojnego biologa Josha, który pracuje w miejscowym Parku Wilków.

Pewnego dnia kobieta znajduje w lesie małego wilczka, któremu ratuje życie. Bardzo przywiązuje się do zwierzaka i coraz bardziej interesuje się wilkami, którym zagraża wielkie niebezpieczeństwo ze strony farmerów i ranczerów, pragnących przepędzić wilki, a najlepiej je powybijać.

W międzyczasie kwitnie uczucie między kobietą a biologiem, jednak muszą się oni zmierzyć z problemami, które ich czekają.

Bardzo...