"Uskok" kontra UB

89-900701-0-3
UB, historia
historyczna
Snoopy

Książka która wydobywa z półwiecza zapomnienia obelg i kłamstw jedną z najdzielniejszych postaci powojennego ruchu oporu- Zdzisława Brońskiego, słynnego na Lubelszczyźnie "Uskoka"-jednego z tysięcy, którzy postanowili walczyć przeciwko nowemu, tym razem sowieckiemu okupantowi; którzy wkrótce po wyjściu z podziemia antyhitlerowskiego, weszli w podziemie antysowieckie. Na Lubelszczyźnie zwłaszcza, gdzie zbrojny opór był najsilniejszy, gdzie trwał najdłużej i był przypłacony największymi ofiarami.

marcin | 2016-09-19
Jarek Rybicki | 2013-05-26