Okładka książki Historia o Janaszu Korczaku i o pięknej Miecznikównie

klasyka
typ
papier
Shirkus
6,55 (20 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Historia miłości biednego, młodego szlachcica sieroty do córki jego dobroczyńcy, bogatego pana. Janasz Korczak gorąco i prawdziwie kocha swoją Jadzię, uważa jednak, że nie ma prawa starać się o nią wbrew woli rodziców dziewczyny, pragnących dla córki lepszego losu.

Gdzie kupić?

Polecamy

Opinie czytelników
Bodzepor | 2013-12-18
Przeczytana: 1998 rok

Powieść jest bardzo podobna do trylogii Sienkiewicza, tematyka historyczno-przygodowa, wątek nieszczęśliwej miłości przeplata się z intrygą i walkami na Dzikich Polach, do tego dochodzi dawka humoru w scenkach z życia polskiej szlachty. Wielka szkoda, że książka (zresztą to samo dotyczy wielu innych dzieł Kraszewskiego) jest tak mało znana i rzadko wznawiana, jak widać łaska wydawców i czytelników na pstrym koniu jeździ.

Dama | 2014-05-22
Na półkach: Polskie, Klasyka, Przeczytane