The Morganville Vampires 11: Last Breath

Cykl: Wampiry z Morganville (tom 11)
Wydawnictwo: NAL
Last Breath
978-0451235800
wampiry z Morganville, wampiry
angielski
klauduch444

Claire Danvers is concerned when three vampires vanish from Morganville without a trace. The last person seen with them is someone new to town - a mysterious individual named Magnus. Claire is convinced creepy Magnus isn't human ...but is he a vampire, or something else entirely? Claire's hunt for answers leads her to solving another mystery that's long been puzzling her: why do vampires...

Claire's hunt for answers leads her to solving another mystery that's long been puzzling her: why do vampires live so far out in a sunny desert when they're sensitive to sunlight? The answer has nothing to do with sunlight, but with water - and an ancient enemy who has finally found a way to invade the vampires' landlocked community. Vampires aren't the top predator on earth. There's something worse that preys on them ...something much worse.

Which means if Claire, and Morganville, want to live, they will have to fight on to the last breath ...

źródło opisu: NAL Trade, 2012

źródło okładki: http://us.penguingroup.com/nf/Book/BookDisplay/0,,...»

nigrum | 2012-10-12
Przeczytana: 12 października 2012

WITAMY W MORGANVILLE- STĄD NIE CHCE SIĘ WYJEŻDŻAĆ
Pewnie jesteś tu nowy. Nie szkodzi, nowa krew w mieście się przyda...ale musisz znać zasady. Nie wychodź po zmroku.Nie łam naszych praw. I bez względu na to co robisz, nie narażaj się wampirom.
Tak wampirom , mówimy serio.

I radzę Ci , nie traktuj tego jak niesmacznego żartu. Inaczej Twój śmiech będzie trwał tyle, ile Twoje życie w tym mieście bez opiekuna.
Powiem Ci ile- mniej niż minutę.

Po tych dość intrygujących słowach wstępu muszę dodać ,że nie jesteś ani pierwszym ani ostatnim który to czyta. Jak myślisz, jak wiele osób mogłoby potwierdzić moje słowa?
Powiem Ci - mniej niż sto.

Jednak nie musisz się bać . Na razie.
Wystarczy,że dostosujesz się do reguł i dobrowolnie będziesz oddawał krew na rzecz swojego opiekuna. Życie w Morganville nie jest trudne, mogą to potwierdzić mieszkańcy domu Glassów- Claire, Shane, Michael i Eve. Jednak uprzedzam , z nimi też nie zadzieraj. Ci ludzie znają dobitnie znaczenie słowa "wampir" w...

BlueCarmen | 2012-06-17
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 17 czerwca 2012

Ojej. Teraz będę miała schizę przez kilka dni i pewnie nie tknę żadnej innej książki. Wampiry z Morganville to jedna z niewielu serii, w których kolejne części nie zaniżają poziomu. Wręcz przeciwnie. Poziom jest coraz lepszy z każdym kolejnym tomem. Najlepsze seria o wampirach, jaką mogę polecić. Fajny język, świetny, pełen ironii i sarkazmu humor. W każdej kolejnej części nowe niebezpieczeństwo, niespodziewane zwroty akcji. A do tego świetne postaci czterech głównych bohaterów, którzy pomimo całego tego szaleństwa starają się żyć normalnie. A czy im to wychodzi...cóż, lepiej sięgnąć po książkę.

młoda_pisarka | 2014-03-14
Przeczytana: 31 stycznia 2013

Kto nie lubi przy książce się pośmiać? Kto nie lubi przy książce po prostu odpłynąć myślami? Kto przy książce nie lubi popłakać? I wreszcie kto nie lubi kiedy książka sprawia, że przestajecie zwracać uwagę na wiercącego dziury w ścianie sąsiada z góry?
Nie znam takiej osoby i zdecydowanie nie jestem to ja.
W "Wampirach z Morganville" jest wszystko. Genialnie zbudowana fabuła. Bohaterowie porażający swoim urokiem i takim poczucie realizmu, jako, że nie są jednotorowi i wciąż zaskakują. Akcja, która pełna jest zaskoczeń i zmienia zdanie na temat książek dla młodzieży, które wcale nie muszą zaskakiwać, wcale nie muszą być ciekawe, wystarczy, że są łatwe w odbiorze. Otóż nie.
Cała seria z Morganville to książki dla bardziej wymagającej publiki, takiej, która szuka wrażeń, a nie czegokolwiek do poczytania, żeby tylko nie uchodzić za analfabetów.

zakreconaxxd | 2015-09-07

Kolejna udana część. Pełna wrażeń, humoru, bardzo wciąga. Polecam ;)

zabielka | 2013-10-16

Jak dla mnie przyjemnie się ją czyta. :)

africansun | 2012-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2012

Szczerze mówiąc, obawiałam się tej książki. Poprzednia część nie była najlepszą z serii. Ale moje obawy okazały się bezpodstawne. Książka na prawdę jest niesamowita i wreszcie (zaraz po częściach z Bishopem) zakończyła się otwarcie. Wiemy, że przygody z drougami jeszcze się nie skończyły.
Głównym atutem też części jest wartka akcja oraz żarty/sarkazmy w najbardziej przerażających scenach, które chociaż na chwilę rozładowują napięcie. Chociaż gdzieś w połowie lektury wydarzenia potoczyły się tak, że wątpiłam w dobre zakończenie.
Bardzo spodobało mi się też to, że autorka kontynuowała narracje nie tylko z punktu widzenia Claire. Przez to dowiadujemy się wiele więcej o innych bohaterach.
Shane w "Ostatnim Pocałunku" jest po prostu najcudowniejszą i najukochańszą postacią. Tu akurat zabrakło jego narracji, ale może pojawi się w kolejnej części.

Czytając jakąkolwiek część "Wampirów z Morganville" zawsze czuję się jak piąty lokator domu Glassów. Książki są tak napisane, że bardzo łatwo...

Linethin | 2014-09-05
Przeczytana: 05 września 2014

W zasadzie chyba pierwszy raz nie wiem od czego zacząć... w porównaniu do poprzedniej części, ta jest mistrzostwem!
Co chwilę się coś działo, co chwilę wszystko trzymało w napięciu, aż czytając dostałam wypieków. Pojawia się narracja od strony Eve, Michaela i Amelie (szkoda, że nie Olivera czy Myrnina), ale dobre i to!
Wątek drougów ciekawy i mam nadzieję, że w kolejnej części dowiemy się więcej i więcej.
Ale... Dalej uważam, że Amelie to podła żmija i jej nie lubię, ot co. To już szalony Myrnin czy mający wszystko w nosie Oliver ma więcej w sobie tego "czegoś" niż ona... Kto wie, może zmienię o niej zdanie, ale póki co to najgorsza postać całej serii...

redcherry | 2012-07-01
Przeczytana: 30 czerwca 2012

Zdecydowanie, świetna część.
Po ostatniej książce "POjedynek" troche się zawiodłam, bo było dosyć nudnawe i troche na siłe. Jednak z części " Ostatni pocałunek" dużo się dzieje. Najbardziej przeraziła mnie Claire... (jeśli wiecie o czym mówie). I oczywiście koniec, który zapowiada następną księgę, bo w sumie nie wyjaśniło się nic do końca.
A teraz jestem zostawiona w zniecierpliweniu i z wielką ciekawością, co też Rachel Caine dla nas przygotowała dalej. :)
Polecam !

Natalia | 2013-09-18
Przeczytana: 17 września 2013

Liczyłam na to, że ta seria wyłamie się z szablonu "każda kolejna część jest gorsza". Niestety, zawiodłam się. Nie dość, że na sceny z akcją trzeba długo czekać, to na dodatek są krótkie, a cała fabuła naciągana. Nie byłabym zdziwiona, gdyby nagle pojawił się jednorożec, którego Clary by przygarnęła. Moja ocena byłaby niższa gdyby nie te kilka stron, przy których się popłakałam.

Pyromaniac | 2012-12-15
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 15 grudnia 2012

Dla mnie to najlepsza część. Akcja nabiera takiego tempa, że początkowo ciężko było mi za tym nadążyć. Rachel Caine spisała się na medal!
W Morganville nigdy nie było spokojnie i nic nie wskazuje na to, żeby kiedykolwiek miasto się uspokoiło. I po raz kolejny, gdy zaczyna się dziać coś dziwnego i tajemniczego to czwórka naszych bohaterów musi się w to w plątać. Tylko tym razem zaszli troszeczkę za daleko...
Zakończenie było moim zdaniem wredne. No, bo jak można było zakończyć to w tym momencie? Już nie mogę doczekać się kolejnej części.