Wprowadzenie do badań nad dzieciństwem

Tłumaczenie: Marek Kościelniak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Myśl pedagogiczna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: WAM
An Introducjon to Childhood Studies
978-83-7505-081-3
dzieciństwo, badania
gall21

Praca zbiorowa, przedstawiająca starannie dobrany zbiór artykułów na temat współczesnych badań nad dzieciństwem, napisanych przez badaczy reprezentujących różne dziedziny naukowe i różne podejścia badawcze. Publikację podzielono na trzy części, stosownie do trzech dominujących obszarów, w których prowadzone są aktualne badania nad dzieciństwem (historyczny, socjokulturowy i politologiczny). Poprzedzone zostały obszernym wprowadzeniem, w którym J. M. Kehily wnikliwie omawia każdy z obszarów badawczych i zarysowuje tematykę poszczególnych artykułów.

Książka może służyć jako cenny podręcznik studentom uczęszczającym zarówno na zajęcia o tematyce podejmującej zagadnienia dzieciństwa, jak i z zakresu psychologii wieku dziecięcego, kulturoznawstwa, polityki społecznej i antropologii.

źródło opisu: http://ksiazki.wp.pl

źródło okładki: http://ksiazki.wp.pl