Chwałą Boga żyjący człowiek

Tłumaczenie: Wincenty Myszor
Wydawnictwo: Kairos
Eleghou kai anatropēs tēs pseudōnomou gnōseōs
religia
Mimbla

Św. Ireneusz, żyjący w drugim stuleciu po Chrystusie, jest jednym z najważniejszych świadków życia apostołów. Jego pisma dają świadectwo głębokiej kontemplacji tajemnicy Wcielenia i Zmartwychwstania Chrystusa. Wybór tekstów z najwybitniejszego dzieła św. Ireneusza, Adversus haereses (”Przeciw herezjom”), ukazuje w tej perspektywie teologicznej człowieka jako szczyt i uwieńczenie stworzenia. Zbiór ten traktuje o biografii św. Ireneusza, o wierze chrześcijańskiej opartej na tradycji apostolskiej, o stworzeniu człowieka, Chrystusie i życiu chrześcijańskim.

źródło opisu: http://www.tedeum.pl/tytul/174,Chwala-Boga-zyjacy-czlowiek

źródło okładki: http://www.tedeum.pl/okladki/174.jpg