Muza chrześcijańskiego wschodu

Wydawnictwo: WAM
978-83-7318-980-5
religia
Mimbla

Muza chrześcijańskiego Wschodu stanowi interesujący zbiór pełnych chrześcijańskiej symboliki i odwołań do wschodniej kultury wierszy, hymnów wczesnochrześcijańskiej Armenii, Syrii i Etiopii. Antologia zawiera wiele pięknych utworów napisanych przez Ojców Kościoła i mniej znanych poetów, którzy pragnęli pisać "na chwałę Pana". To pozycja godna polecenia nie tylko ze względu na wartość utworów literackich ale i na znakomite ich tłumaczenia oraz wstęp wprowadzający czytelnika w "tajemnice chrześcijańskiego Wschodu".

źródło opisu: http://e.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=50253

źródło okładki: http://okladki.wydawnictwowam.pl/398/50253.jpg