Czekając na miłość: rzecz o masochizmie kobiet

Tłumaczenie: Jarosław Ziółkowski
Wydawnictwo: Sapiens
Lust an der Unterwerfung
83-86585-00-5
masochizm

Autorka opisuje świat uczuć masochistycznych kobiet, ich obawy , nadzieje i rozczarowania oraz wyjaśniając nieporozumienia , które się wokół nich nagromadziły , ukazuje złożoność zjawiska i podejmuje walkę z rozpowszechnionym poglądem uznającym tę formę miłości za dewiację.

Lisbeth | 2015-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2015

Idealnie odnosi się do tej książeczki stwierdzenie "nie liczy się ilość, a jakość".W tym wypadku to stwierdzenie jest,jak najbardziej prawdziwe,bowiem książka ta liczy zaledwie dwieście parę stron,a ma w sobie niezliczenie wiele ładunku emocjonalnego i rzeczywistego spojrzenia na świat,zwłaszcza świat kobiety o masochistycznych skłonnościach.Osobiście uważam,że - plusem tej książki jest to, iż zawiera w sobie ciekawy mix tzn. trochę reportażu, garstkę faktów naukowych ,a także osobiste przemyślenia autorki ,co czyni tę pozycje naprawdę godną uwagi.Ze swojej strony mogę się spokojnie podpisać pod wszystkim co zaobserwowała pani Geissler,łącznie z postrzeganiem współczesnych mężczyzn ;-)

Aelirenn | 2013-09-01
Na półkach: Przeczytane, E-book
Przeczytana: 01 września 2013

Opisanie zupełnie obcego dla mnie świata...być może nie majstersztyk literatury, ale na pewno coś, z czym warto się zapoznać.

Dagmara Łuczkiewicz | 2016-05-15
Na półkach: E-booki, Ulubione, Przeczytane

Książka tak dobra, że aż się przeraziłam. Rzadko się zdarza, że coś nas porusza do głębi. Ta książka sprawia, ze zaczynamy analizować, każdy moment naszego życia. Wszystkie nasze podjęte decyzje, nasze wybory, wszystkie chwiele, w których powiedzieliśmy ,,tak" bądź ,,nie" - podczas czytania nabieraja znaczenia. Naprawdę mnie wzruszyła. Historia kobiety, która szuka siebie. Świetny język, dobrze się czyta a przede wszystkim pomaga. :)

Omnikoron | 2016-08-21
Przeczytana: 06 września 2016

W zasadzie chodzi w tym wszystkim tylko o jedno .. o miłość.

Toy | 2016-10-22
Przeczytana: 22 października 2016