Krzysio Raper i szalony komputer

Wydawnictwo: Kojro
Risto Rappaaja ja villi kone
978-83-916458-8-8
DM1994

Krzysio Raper ma dziesięć lat i mieszka w Finlandii razem z ciocią Wandą. Bardzo lubi grać na perkusji, przyjaźni się z Julcią Motylek, a latem chętnie pływa w morzu. Pewnego dnia Krzysio dostaje w prezencie komputer i zapomina o całym świecie. Kto uratuje chłopca przed "szalonym komputerem"? Julcia? Wanda? A może sąsiad z dołu, pan Górski? Książka ta jest przeznaczona dla dzieci w wieku...

Krzysio Raper ma dziesięć lat i mieszka w Finlandii razem z ciocią Wandą.
Bardzo lubi grać na perkusji, przyjaźni się z Julcią Motylek, a latem

chętnie pływa w morzu.
Pewnego dnia Krzysio dostaje w prezencie komputer i zapomina o całym świecie.

Książka ta jest przeznaczona dla dzieci w wieku szkolnym, ale młodsze dzieci
też przeczytają ją z wielkim zainteresowaniem, zwłaszcza że została wzbogacona
o zabawne i dowcipne ilustracje. W nienachalny, ciekawy sposób mówi o uzależnieniu
od komputera.

źródło opisu: kojro.pl

źródło okładki: kojro.pl

DM1994 | 2011-05-14
Przeczytana: 05 maja 2011

Powiem tak :D Gdy w poprzednim tygodniu zadowolona odebrałam paczkę od wydawnictwa Kojro i ją otworzyłam trochę się zdziwiłam :]W przesyłce oprócz charakterystycznego ,skandynawskiego kryminału znalazłam bajkę :D

Książka ta od razu skojarzyła mi się z serią o Koszmarnym Karolku,którą uwielbiałam kiedy byłam dzieckiem ,więc z nadzieją na powrót do dzieciństwa błyskawicznie zasiadłam do czytania.

Ze stu procentową pewnością mogę stwierdzić,że dostałam to,co chciałam .Książeczka mnie całkowicie wciągnęła i udało mi się ją pochłonąć w niecałą godzinę .

Autorzy/Autorki ( nie znam się na skandynawskich imionach :D) w tej mogłoby się wydawać niewymagającej lekturze poruszyli/ły bardzo popularny temat - uzależnienie od komputera i przedstawili/ły cały problem w zupełnie inny i myślę ,że w najbardziej zrozumiały dla młodych odbiorców sposób.W opowieści tej poznajemy Krzysia Rapera ,którego całkowicie pochłoną komputerowy świat ,chłopiec nie dba o siebie ,nie sprząta w pokoju i je...

Alex | 2011-05-19
Przeczytana: 19 maja 2011

Krzysio Raper i szalony komputer" to przesympatyczna książka, sądząc po tytule dla dzieci. Jednak szybko przekonałam się, że to opowiadanie to coś więcej niż kolejna opowiastka, o której szybko się zapomina. Po pierwsze nie jest tylko dla dzieci, lecz dla wszystkich, bez względu na wiek. Historia ma kilku bohaterów - tytułowego Krzysia, jego przyjaciółkę Julcię, ciotkę Wandę, sąsiada - Pana Górskiego i nastoletniego idola młodzieży Kubę Płatka. Każda postać jest przedstawiona z humorem, z pokazaniem jasnych i ciemnych stron ich charakterów. Tytułowy Krzysio od momentu gdy dostał komputer rzadko wychodzi z pokoju, zapomina o przyjaciółce, opiekującej się nim ciotce, można powiedzieć o całym świecie zewnętrznym. Teraz dla niego istnieją tylko gry komputerowe, to co widzi w nich przenosi w świat rzeczywisty. Nie martwi to jego ciotki Wandy, wręcz przeciwnie żyje ona w błogim przeświadczeniu, że odgłosy dochodzące z pokoju chłopca świadczą o jego pasji poetyckiej ... Nie dostrzega...

Majusia | 2015-12-15
vandenesse | 2012-09-08