Jung

Tłumaczenie: Agnieszka Grzybek
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Mistrzowie Współczesności". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
7 (7 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Jung
83-7180-799-6

Książka Anthony'ego Storra - brytyjskiego psychiatry, autora wielu publikacji naukowych i popularnych opracowań w sposób kompetentny i bezstronny, a jednocześnie zrozumiały dla laika przestawia sylwetkę i myślowy dorobek Carla Gustava Junga, słynnego szwajcarskiego psychoanalityka, badacza religii i filozofa kultury. Jest to znakomite wprowadzenie do dzieła twórcy psychologii analitycznej, bez którego koncepcji zbiorowej nieświadomości, archetypu, procesu rozwoju jaźni, doświadczenia religijnego nie można w pełni zrozumieć ani problemów psychologii XX wieku, ani refleksji nad kulturą i duchowością człowieka współczesnego.

źródło opisu: z okładki

źródło okładki: http://allegro.pl/storr-jung-2000-i1582825481.html

Mnomquah | 2016-02-26

Czytałam w wersji w języku angielskim. Zdecydowanie polecam jako podstawową pozycję, po którą należy sięgnąć chcąc bliżej zapoznać się z myślą Jungowską.

rysiuek | 2013-08-05
Przeczytana: 28 lipca 2013

Warto przeczytać. Dla osoby niezwiązanej z psychologią dobra pozycja przybliżająca filozofię Junga. To nie jest książka do poduszki. Należy być skupionym

yrsa | 2018-04-18
Przeczytana: kwiecień 2018