Wojny w imieniu Jezusa. Jak czterej patriarchowie, trzy królowe i dwaj cesarze ukształtowali chrześcijaństwo na 1500 lat

Tłumaczenie: Kamil Janicki
Wydawnictwo: Bellona
Jesus wars. How Four Patriarchs,Three Queens, and Two Emperors Decided What Christians Would Believe for the Next 1,500 Years
9788311119659
historia

Dokąd naprawdę sięgają korzenie dzisiejszego chrześcijaństwa? Kto stał za decyzjami, które ukształtowały największą religię świata, a jednocześnie dały początek trapiącym ją przez kolejne stulecia rozłamom?. Dlaczego nauczanie Kościoła wygląda tak, a nie inaczej? Autor przenosi czytelników do V wieku - jednego z najsłabiej znanych stuleci w historii, a w jego opinii jednocześnie bodaj...

Dlaczego nauczanie Kościoła wygląda tak, a nie inaczej? Autor przenosi czytelników do V wieku - jednego z najsłabiej znanych stuleci w historii, a w jego opinii jednocześnie bodaj najważniejszego okresu w dziejach Kościoła. To na soborach w Efezie (431, 449) i Chalcedonie (451), a nie na soborze nicejskim wiek wcześniej - jak dowodzi Jenkins - ważyły się losy chrześcijaństwa.

źródło opisu: http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=boo&bid=5307

źródło okładki: http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=boo&bid=5307