Drzewa świata. Ilustrowana encyklopedia

Tłumaczenie: Piotr Nowakowski
Wydawnictwo: Universitas
"The illustrated encyclopedia of trees of the world
9788324208425
drzewa, encyklopedia, Universitas,
kasandra_85

Ta pięknie ilustrowana książka zawiera opis 1300 najbardziej znanych gatunków drzew na świecie - od majestatycznych sekwoi po małe drzewka ogrodowe. Można ją traktować jako przewodnik do pracy w terenie lub jako podręcznik wprowadzający czytelnika w cykl życia drzew, ich środowisko oraz cechy charakterystyczne rozmaitych gatunków. Każdej z części drzewa - korze, pniu, liściom, szyszkom,...

Każdej z części drzewa - korze, pniu, liściom, szyszkom, kwiatom i owocom - poświęcono osobny dział, wyjaśniając odgrywaną przezeń rolę.

Osobno omówiono strefy klimatyczne, w których występują drzewa - od mroźnej tajgi po pustynne równiny.

Opisy ułatwiają rozpoznawanie poszczególnych gatunków w ich naturalnym środowisku. Wybrane cechy charakterystyczne drzew zilustrowano pięknymi fotografiami.

źródło opisu: wydawca

źródło okładki: wydawca

kasandra_85 | 2011-04-28
Przeczytana: kwiecień 2011

Drzewa to największe żywe organizmy na świecie. Ich ewolucja rozpoczęła się miliony lat temu i do dziś wykształciły szereg mechanizmów umożliwiających im życie w niemal każdych warunkach. Czy to mroźna Arktyka, czy upalne i piaszczyste tereny Sahary, drzewa potrafią zaadaptować się do każdego klimatu. Te niezwykłe organizmy mogą osiągać ponad 100 m wysokości oraz ważyć 1500 ton. Są również długowieczne, bowiem niektóre osobniki liczą już cztery i pół tysiąca lat!! Książka „Drzewa świata. Ilustrowana encyklopedia”, którą pragnę Wam dziś przedstawić zabiera czytelnika w niesamowita podróż po 1300 gatunkach drzew i w niezwykle interesujący sposób przedstawia nam świat najbardziej złożonych roślin na Ziemi.

„Drzewa świata...” to obszerna publikacja wszechstronnie opisująca fenomen drzew. To również hołd tym skomplikowanym roślinom, które pomagają ludziom i zwierzętom przetrwać. Bez nich życie na tej planecie nie byłoby możliwe, ponieważ drzewa produkują największą ilość tlenu, a...

Marek | 2015-11-22
Piotr Kamasa | 2015-11-04