Smok

Seria: Biblioteczka Niedźwiadka
Wydawnictwo: Sara
smok, Wawel, Krak

Na Wawelu, proszę pana,
Mieszkał smok, co zawsze z rana
Zjadał prosię lub barana.

Seria kolorowych, bogato ilustrowanych, kartonowych bajeczek prezentuje najbardziej znane i lubiane utwory dla dzieci.
Książeczki te są trwałe i ?bezpieczne" - posiadają zaokrąglone rogi. Ciągle rozszerzana o nowe tytuły seria przeznaczona jest dla najmłodszych dzieci, które dopiero zaczynają poznawać świat.

źródło opisu: Sara, 2011

Kiti | 2013-07-05

Jan Brzechwa to autor książek głównie dla dzieci, ja również postanowiłam wrócić do jego twórczości.

Smok zjadał codziennie wiele zwierząt, aż w końcu zaczął boleć go brzuch. Nie mógł już ich jeść, przeszedł na dietę i jadał warzywa. Skutki takiej diety miały się okazać dla niego mizerne…

Już od dzieciństwa bardzo lubię smoki, dlatego też postanowiłam wymienić się za tą pozycję. Z pewnością w przyszłości razem z moimi dziećmi nieraz zagłębimy się w tą krótką bajeczkę.

Nie jest to pozycja za gruba. Posiada jednak duże litery, kolorowe napisy, przepiękne, wyraziste ilustracje. Co najważniejsze zawiera także morał. Zakończenie także z pewnością będzie dość zaskakujące dla małego czytelnika.

Nigdy wcześniej nie czytałam akurat tej opowieści, więc z przyjemnością spędziłam z nią te kilka minut, które zajęło mi jej przeczytanie.

Książeczka z pewnością zasługuje na swoją uwagę, a twórczość Jana Brzechwy jest tak popularna, że jego pozycje powinny znaleźć się w każdym domu. Jego...

InnyWymiar | 2016-09-27
Panna_Anna | 2016-08-16