Nieme dusze? Kobiety w kulturze jidysz

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Bibliotheca Judaica". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego
978-83-229-3099-1
kobieta, kultura, jidysz, żydzi
Ewe Lewele

Nieme dusze Kobiety w kulturze jidysz pod redakcją Joanny Lisek to książka na polskim rynku wydawniczym ze wszech miar prekursorska. Podejmuje bowiem nurt genderowy w studiach żydowskich rozwijający się intensywnie niemal we wszystkich liczących się ośrodkach badawczych na świecie, w Polsce jednak dotychczas niemal nieobecny. Na tom, zogniskowany wokół przewodniego wątku, jakim jest problematyka kobieca w kulturze jidysz, składają się artykuły reprezentujące różne dyscypliny naukowe i szeroki zakres tematów - od językoznawstwa przez poezję, teatr, sztuki plastyczne i walkę o prawa kobiet. Całość dopełniają ilustracje w powszechnym obiegu niedostępne. Zawarte w książce artykuły napisane są przystępnym językiem, co czyni z niej pozycję atrakcyjną nie tylko dla czytelnika akademickiego.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własne