Posłuszeństwo wobec autorytetu

Wydawnictwo: WAM
Obedience to Authority
978-83-7318-930-0
Kelebrindal

Książka stanowi obszerne studium eksperymentu nad posłuszeństwem wobec autorytetów, który psycholog Stanley Milgram przeprowadził w latach 1961 i 1962. Wywołał on zarówno wiele pozytywnych opinii, jak i kontrowersji. Stał się również pretekstem dla innych badań i krytycznych wypowiedzi, co sprawia iż kwestie posłuszeństwa nadal są aktualne. Publikacja należy do grupy najbardziej znanych...

Publikacja należy do grupy najbardziej znanych książek psychologicznych w całych dziejach psychologii. Opublikowana po raz pierwszy w 1974 roku, miała dużą liczbę wydań w USA i została przetłumaczona na jedenaście języków. Przedmiotem tej pracy jest wyczerpująca analiza zjawiska posłuszeństwa, a punktem wyjścia były dane uzyskane w serii bardzo szczegółowo i pomysłowo zaplanowanych eksperymentów. Celem eksperymentów była odpowiedź na pytanie, czy i w jakim zakresie ludzie wypełniają polecenia lub rozkazy osób darzonych autorytetem lub mających władzę.

źródło opisu: http://www.poczytaj.pl/69994

źródło okładki: http://www.poczytaj.pl/69994