Smok z Tajwanu

83-86678-20-8
Tajwan
literatura faktu
takisobiejac

Tajwan, mała wyspa u wybrzeży Chin, uważany jest w Pekinie za prowincję Państwa Środka. Sam Tajwan prowadzi politykę całkowicie niezależną od Pekinu i występuje jako państwo odrębne. Stany Zjednoczone bronią Tajwanu przed pogrózkami Pekinu. W czasie druku książki zainteresowane strony, czyli Pekin, Tajwan i Waszyngton, zaostrzyły ton polemiki, a w Cieśninie Tajwańskiej (台湾海峡) ukazały się...

Stany Zjednoczone bronią Tajwanu przed pogrózkami Pekinu.
W czasie druku książki zainteresowane strony, czyli Pekin, Tajwan i Waszyngton, zaostrzyły ton polemiki, a w Cieśninie Tajwańskiej (台湾海峡) ukazały się statki i samoloty wojskowe.

Zdjęcia: Zofia Kuratowska (żona autora).

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

Zbyszek | 2016-07-29
Przeczytana: 16 września 2016