Życie Anny Walentynowicz

Wydawnictwo: Agencja Artystyczna MTJ
978-83-7699-110-8
Catherine

"(...)W swoich relacjach Pani Ania nie kłamie,nie potrafi kłamać.Nie znaczy to,że wszystko,co tu powiedziała jest do końca prawdą.To osobiste i emocjonalne spojrzenie kobiety,która niezwykle ciężko doświadczył los.Która rzuciła temu losowi wyzwanie,przegrała i wygrała zarazem.Sama mówi o sobie,że nie jest,nie chce,nie potrafi być politykiem." ze wstępu z...

ze wstępu z 1985r.

"(...)Życie Anny Walentynowicz,które opowiedziała mi do roku 1984,było jak okrutna baśń.Tak je przeżyła i tak o nim opowiadała.Baśnie nie starzeją się i można do nich wracać po latach.Tej baśni na dodatek życie dopisało finał,jak grom z jasnego nieba."
ze wstępu ze stycznia 2011r.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własne

mefisto81 | 2015-12-21

Już dawno nie przeczytałem książki ciągiem przez jeden wieczór. Fascynująca biografia wspaniałej,silnej i bohaterskiej kobiety spisana przez Tomasza Jastruna w 1985 r. Wprawdzie ciężko tę książeczkę nazwać biografią w ścisłym tego słowa znaczeniu, to bardziej podoba mi się zwrot jaki autor zamieścił w przedmowie " dzieje Anny Walentynowicz ". Krucha z natury i wrażliwa kobieta opowiada o swoim życiu w PRL - u, o najważniejszych dniach, decyzjach, o pięknych chwilach oraz strasznych porażkach. Idzie się z nią czując ogromną sympatię, szacunek i respekt, bo poświęciła tak wiele dla tak wielu!!! Ciężko wchodzić w szczegóły, stawać po którejś ze stron sporu, bo to zostawiam dla każdego myślącego obywatela naszego kraju do indywidualnej oceny. III RP uznała swoich bohaterów - szkoda, że tak mało wciąż jest wiadomo Annie Walentynowicz. Mam nadzieję, że historia i tak jej odda należny hołd!!!POLECAM

Martyn | 2016-04-13

Bardzo krótka i chaotyczna. Może coś jest jeszcze wydane na jej temat, będę szukał, bo to Nieprawdopodobna postać.

Sylwia | 2016-10-05
Na półkach: 2016, Przeczytane