Skorpion: Tajemnica papieża

Le secret du Pape
skorpion, marini, watykan, papież
komiksy
Camillos

Drugi tom serii utrzymanej w konwencji "płaszcza i szpady". Skorpion, dzięki opiece swego przyjaciela, unika śmierci. Wciąż próbuje dowiedzieć się, dlaczego kardynał Trebaldi tak bardzo pragnie jego śmierci. Przy okazji odkrywa, że Trebaldi szykuje spisek, mający na celu obalenie najwyższej władzy kościelnej... Enrico Marini, rysownik serii - "Drapieżcy" i "Cygan" - w swej szczytowej formie!

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/skorpion/2

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/skorpion/2,okladka

Łędina | 2016-10-29

Oto druga część historyczno-przygodowej serii Stephena Desberga, Enrico Mariniego. Piękne grona kobiet, niesamowita przygoda i tajemnicze intrygi. Czego więcej potrzeba w lekkim, pasjonującym komiksie przygodowym?

Stephen Desberg - amerykański scenarzysta, którego kariera rozpoczęła się od przejęcia po Morrisie Tillieux scenariusza do "Tif et Tondu". Współpracował także przy innych seriach, z których wiele cieszyło się dużym powodzeniem. Potem swoich sił próbował w coraz to nowszych produkcjach. W październiku dwutysięcznego roku napisał scenariusz pierwszego tomu serii "Skorpion", wspomaganego oprawą graficzną Enrico Mariniego.

Enrico Marini - jego pierwszy poważny kontakt z komiksem miał miejsce na Festiwalu Komiksu w Sierre, dzięki Konkursowi Młodych Talentów na którym został zauważony i przedstawiony wydawnictwu Alpen Publishers. Właśnie wówczas zaledwie osiemnastoletniemu twórcy powierzono rysowanie pierwszych albumów komiksowych. Ale prawdziwa kariera tego rysownika miała...

elfijka | 2015-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2015