Zimny równik

Froid équateur
nikopol, bilal
komiksy
Camillos

Trzeci i ostatni tom legendarnej trylogii science fiction mistrza komiksu europejskiego. W tym albumie zbiegają się prowadzone dotąd oddzielnie najważniejsze wątki opowieści - o Nikopolu, jego synu Niku i dziennikarce Jill Bioskop. Wielki finał odbędzie się w niezwykłym mieście Equator City, które leży wprawdzie na równiku, ale w którym panuje... minusowa temperatura. W ostatecznej rozgrywce nie zabraknie też znanych z pierwszego tomu starożytnych bogów z latającej piramidy!

Prawdziwie mistrzowski - zarówno jeśli chodzi o scenariusz, jak i rysunki - komiks!

źródło opisu: [Egmont Polska, 2003]

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/trylogia_nikopola/3,okladka

Maynard | 2012-09-20
Przeczytana: lipiec 2004

Świetne ukoronowanie dzieła. Ostatni tom Nikopola to całkiem nowe wątki, postacie oraz zaskakujący finał. Kolejny plus za fantastyczną fabułę, pomysł na futurystyczny świat i alternatywną rzeczywistość. Gdyby cała trylogia była powieścią a nie komiksem z pewnością zgarnęła by wszystkie nagrody, przyznawane w branży. Z czystym sercem polecam miłośnikom i przeciwnikom powieści graficznych.

kendo777 | 2016-11-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy