Einstein: życie nauką

Wydawnictwo: Wydawnictwa Naukowo-Techniczne
8320418895
IronWoman

W książce tej przeplatają się dwa wątki: biograficzny - o Einsteinie jako człowieku oraz naukowy. Więcej jednak uwagi autorzy poświęcili pracy naukowej wielkiego uczonego. Czytelnik może się dowiedzieć m. in., w jaki sposób Einstein pracował nad teorią względności, jak wyjaśnił, dlaczego niebo jest błękitne, jak opisał zjawiska fizyczne zachodzące w filiżance kawy. Książka jest przeznaczona dla wszystkich, którzy chcieliby bliżej poznać sylwetkę wielkiego uczonego oraz jego dokonania.

źródło opisu: własny

źródło okładki: http://www.antykwariat.waw.pl/

vitis | 2013-05-03

Pierwsza biografia Einsteina, którą przeczytałem. Uważam, że to dobra pozycja, jest wciągająca i niezbyt szczegółowa. Polecam.

Brak | 2016-09-24
niua-m | 2016-03-16