Ella zaklęta

Tłumaczenie: Andrzej Polkowski
Wydawnictwo: Media Rodzina
Ella Enchanted
dar, magia, miłość, książę

Gdy Ella przyszła na świat, otrzymała od szalonej wróżki Lucyndy dar bezwzględnego posłuszeństwa. Musi spełnić każde polecenie nawet głupie, śmieszne albo, co gorsza, groźne w skutkach. Przełamać zaklęcie może tylko siłą własnej woli, czego niepokornej Elli na szczęście nie brakuje.

Rachel3 | 2015-02-26
Na półkach: Pełna podziwu, Przeczytane

Bardzo pozytywne zaskoczenie, książka zdecydowanie lepsza od inspiracji (historii Kopciuszka) :) Polecam najpierw przeczytać, a potem ewentualnie zerknąć na ekranizację, która moim zdanie również trzyma przyzwoity poziom.

Querida | 2010-08-28
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Jedna z lepszych książek, jakie czytałam. Lubię do niej wracać. Ta książka ma coś w sobie. Momentami jest wzruszająca, czasem zabawna, a kiedy indziej romantyczna. Gorąco polecam. Naprawdę warto ją przeczytać.

isobel | 2013-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2013

Ella w dniu narodzin przez pierwszą godzinę swojego życia - jak każdy zdrowy noworodek - okropnie zanosiła się płaczem. Wróżka Lucynda - myśląc, że czyni dobrze - postanowiła obdarować ją darem posłuszeństwa. Choć lepiej pasowałoby tu określenie "klątwa" niż "dar". Tak więc od dnia swoich narodzin Ella musi spełniać wszystkie zadane jej polecenia. Obojętnie jakie: śmieszne, smutne, upokarzające, głupie czy też tragiczne w skutkach. Do złamania zaklęcia bezwzględnego posłuszeństwa trzeba mieć niesamowitą siłę woli. Dzielna i niepokorna Ella zaklęta na szczęście ma jej bardzo duże zasoby. O zaklęciu wiedzą tylko dwie osoby, najbliższe sercu zaklętej dziewczyny: jej cudowna matka oraz równie cudowna Amanda - ich kucharka. Niestety, Ella traci matkę. Na jej pogrzebie spotyka księcia Charmonta - w skrócie Char. Już w czasie ich pierwszego spotkania Elli udaje się go rozbawić. Na scenę wkracza baronowa Olga (która zdradza wyraźne zainteresowanie ojcem Elli) wraz ze swoimi okropnymi...

Julia | 2014-09-14
Przeczytana: 14 września 2014

Historia Elli urzekła mnie swoją oryginalnością i pięknym stylem baśni. Kończy się Kopciuszkiem i pięknym happy endem. To wspaniała opowieść o miłości.
Pokazuje prawdę o człowieku. Jego chciwość. Żądzę władzy. Poczucie wyższości. Choć często wypieramy te cechy, pozostają one w wielu z nas.

WampirkaJustynka | 2012-04-09
Przeczytana: 09 września 2012

Gdy Ella przyszła na świat, otrzymała od szalonej wróżki Lucyndy dar bezwzględnego posłuszeństwa. Musi spełnić każde polecenie - nawet głupie, śmieszne albo, co gorsza, groźne w skutkach. Przełamać zaklęcie może tylko siłą własnej woli, czego niepokornej Elli na szczęście nie brakuje.

Książkę tę poleciła mi moja siostra. Z początku podeszłam do niej z sceptycyzmem. Wyobrażałam sobie, że jest to historia o małych wróżkach. Nic bardziej mylnego. Książka okazała się bardzo wciągająca. Jest w niej mnóstwo baśniowych postaci, taki jak: centaury, trolle czy nawet elfy. Głowna bohaterka to odważna i inteligenta dziewczyna.Jest obarczona niezwykłym darem - posłuszeństwa. Ella uważa go za przekleństwo. Wyrusza więc w podróż w poszukiwaniu wróżki, która owy dar jej "podarowała". Dar nie tylko niszczy jej życie, ale także sprowadza na nią i na jej ukochanego wielkie niebezpieczeństwo. Jest gotowa poświęcić się by ocalić ukochaną osobę. Jak to się skończy? Czy Elli uda się "zrzucić" dar? Czy...

Aga | 2014-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2014

Mimo, że jest to książka raczej dla dzieci to bardzo mi się spodobała. W sumie zawiera w sobie elementy kilku innych bajek m. in. Kopciuszka i pojawiają się w niej różne baśniowe stwory, takie jak: ogry, elfy czy wróżki ale to dodaje jej pewnego uroku. Oglądałam film zrealizowany na podstawie tej powieści i muszę przyznać, że w niektórych momentach film trochę bardziej mi się podobał za to w pozostałych (których było znacznie więcej) nadrabiała książka. Świetne było zjeżdżanie po poręczy schodów Chara i Elli i podobały mi się ich listy pisane do siebie, no i oczywiście magiczna księga wymiata, kto by nie chciał takiej mieć?

mdlymee | 2011-09-23

Niesamowita książka, nadająca się zarówno dla młodszych jak i starszych czytelników. Rozśmiesza, zasmuca i wzrusza. Autor z sukcesem reanimował "motyw kopciuszka", nadając mu wydźwięk współczesności. Jedna z moich ulubionych książek.

Agnessa | 2010-10-02
Przeczytana: 18 lipca 2010

Ostatnie upały osłabiają nie tylko ciało, ale też duszę. Powietrze praktycznie stoi, gorąc lepi płuca a widok błękitnego nieba gdzieniegdzie przetykanego ślinusią bielutką chmureczką wywołuje żądzę mordu. Jak w takim przypadku siegać po poważną literaturę, kiedy w człowieku gotuje się dosłownie i w przenośni. Długo zapamiętam książkę Levine, czytało się naprawdę przyjemnie, a pod koniec spadł deszcz i przyniósł ochłodzenie z rześkim zapachem ozonu. Chciałam się również przekonać jak wygląda powieść w porównaniu z jej adaptacją filmową z Anne Hathaway i Hugh Dancym. Wyszły dwie podobne, ale odmienne opowieści, które jednakowo lubię. Ciekawe czy w odwrotnej sytuacji też bym tak pisała.

Ella z Frell byłaby zwyczajną i szczęśliwą dziewczyną, gdyby nie ta głupia wróżka Lucynda. Przez tę wariatkę otrzymała dar, który stał się przekleństwem - dar posłuszeństwa, który czyni z ludzkiej istoty marionetką. Ella nie potrafi oprzeć się darowi, próby buntu przed wykonaniem polecenia kończą się...

Szamanka | 2013-12-20
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Chcę nauczyć się elfickiego i miech pięknego księcia Chara :D
Książka tęczowa na końcu, kolorowa w środku, choć jak wiadomo, kolorowa oznacza, że pojawiają się tam i smutne barwy. Uważam, że to jedna z najlepszych bajek,choć tak wiele z niej z kopciuszka :D

Feministyczna w swoim przesłaniu narracja o wyrwaniu się z toksycznych relacji oraz narzuconych przez system ograniczeń, dla niepoznaki odziana w niepozorne ciało baśni. Przyjemne, magiczne i niegłupie. Gorąco polecam czytelnikom w każdym wieku.